Karma – ile i dla kogo?

Małe psy nie jedzą naraz zbyt dużo. Wynika to z ich małych żołądków. Wystarczą im dwa posiłki dziennie. Nie dotyczy to jednak szczeniąt, które wymagają przynajmniej trzech posiłków na dzień. Suki spodziewające się szczeniąt potrzebują podwojonej porcji, przy czym należy to ustalić z weterynarzem. Małe psy nie jedzą naraz zbyt dużo. Wynika to z ich małych żołądków. Wystarczą im dwa posiłki dziennie. Nie dotyczy to jednak szczeniąt, które wymagają przynajmniej trzech posiłków na dzień. Suki spodziewające się szczeniąt potrzebują podwojonej porcji, przy czym należy to ustalić z weterynarzem.
Podstawowy składnik diety psa to białko. Jest ono potrzebne do wzrostu i odbudowy tkanek. Do pokarmu mięsnego należy jednak dodawać też produkty zbożowe i świeżo ugotowane warzywa.

Niewłaściwe żywienie
Są dwie możliwości złego karmienia psa – przekarmienie lub źle dobrany skład żywienia. W obu przypadkach powinniśmy ograniczyć suchą karmę, urozmaicić pokarm oraz zwiększyć ilość spacerów. Pod żadnym pozorem nie powinniśmy dawać przekąsek z naszego stołu.
Pożywienie, które na pewno zaspokoi potrzeby naszego psa, to tłuste mielone mięso – duża zawartość tłuszczu (główne źródło kalorii), wątroba – bogata w witaminy A, B1, fosfor, serce – zawiera dużo tłuszczu, kurczak – łatwo strawny i niskokaloryczny i jarzyny. Jajecznica to posiłek najlepszy dla starszych psów i szczeniąt.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *