Kadetki Polonii drugie na turnieju im. Tadeusza Ząbka (FOTO)

Bardzo dobrze spisały się młode siatkarki Polonii Świdnica w drugim z trzech turniejów poświęconych pamięci Tadeusza Ząbka, legendarnego trenera, twórcy potęgi świdnickiej siatkówki z lat 70 ubiegłego wieku. Podopieczne trenera Michała Tomiałowicza zajęły drugie miejsce ustępując tylko AZS-owi AWF Wrocław.

W szranki stanęło osiem drużyn. W pierwszym etapie zespoły rywalizowały w dwóch czterozespołowych grupach. Świdniczanki wygrał wszystkie trzy mecze i awansowały do wielkiego finału. Tam zmierzyły się z AZS AWF Wrocław. Lepsze okazały się siatkarki ze stolicy Dolnego Śląska, ale druga lokata to też świetny wynik.

Po ubiegłotygodniowych zmaganiach młodziczek i juniorek, ten weekend należał do kadetek. Na terenie dwóch hal przy ulicy Pionierów (Ekonomik i OSiR – Park Centralny) kibicom zaprezentowało się osiem zespołów z Oświęcimia, Polic, Kluczborka, Wrocławia, Nowej Soli i Świdnicy. Stawką uzupełniły dwie ekipy z Kadry Dolnego Śląska. Świdniczanki zaprezentowały się z bardzo dobrej strony, wygrały swoją grupę, a w wielkim finale uległy AZS-owi AWF Wrocław.

Trzeci i ostatni turniej zaplanowano  na 22 i 23 września. W hali Zawiszów w szranki staną seniorki.  Obok gospodyń z Polonii Świdnica zaprezentują się Olimpia Jawor, KS Oława i Sant Elia Fiumerapido (Włochy). Zespół ze słonecznej Italii występuje w lidze B 1 (trzeci poziom rozgrywkowy).

Polonia Świdnica: Zuzanna Miezgiel, Aurelia Wolak, Karolina Gołębiowska, Zuzanna Mazur, Zuzanna Rut, Barbara Ryba, Julia Sobkowicz, Klaudia Kamińska, Kamila Gałecka, Nadia Wysocka, Kamila Kuszel, Nina Jarosz, Kinga Fąfara, Julia Krasoń. Trener Michał Tomiałowicz.

Klasyfikacja końcowa:

 1. AZS AWF Wrocław
  2. MKS POLONIA Świdnica
  3. UKS Setbol Oświęcim
  4. UKS Jedynka Oświęcim
  5. Chemik Police
  6. Kadra Dolnego Śląska A
  7. Ares Nowa Sól
  8. Kadra Dolnego Śląska B

MVP:
– Amelia Waśniewska
– Zuzanna Rut (Polonia)
– Izabella Grześko
– Martyna Szczygieł
– Gabrysia Jabłońska
– Barbara Włodarczyk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *