Jutro wybiorą swoją przyszłość

oświata giełdaNie wiesz, jaką szkołę ponadgimnazjalną wybrać? Pomoże Ci w tym oferta edukacyjna przygotowana przez szkoły średnie. Przed nami największa w powiecie Giełda Edukacyjna organizowana co roku przez Gimnazjum im. Unii Europejskiej w Lutomi Dolnej. Będzie to już jej 13. edycja.

Nie wiesz, jaką szkołę ponadgimnazjalną wybrać? Pomoże Ci w tym oferta edukacyjna przygotowana przez szkoły średnie. Przed nami największa w powiecie Giełda Edukacyjna organizowana co roku przez Gimnazjum im. Unii Europejskiej w Lutomi Dolnej. Będzie to już jej 13. edycja.

oświata giełda

W trakcie giełdy szkoły ponadgimnazjalne powiatu świdnickiego prezentować będą ofertę edukacyjną dla rodziców i uczniów klas trzecich z sześciu gimnazjów gminy Świdnica, gminy Marcinowice i z Dobromierza – informuje Elżbieta Marcińska, dyrektor gimnazjum.

Giełdę, która odbędzie się w środę, 18 marca w godzinach od 9.00 do 12.00, odwiedzi aż 333 gimnazjalistów. – Swoje oferty przedstawią uczniom Centrum Kształcenia Zawodowego, Dolnośląska Izba Rzemieślnicza oraz 17 szkół ponadgimnazjalnych z powiatu świdnickiego – mówi Edyta Zerka, szkolny doradca zawodowy.

Podczas giełdy doradcy zawodowi będą również przeprowadzać rozmowy indywidualne z uczniami, pomogą wybrać ciekawy kierunek i odpowiedzą na wszystkie pytania. Uczniowie będą mogli spytać o kierunki kształcenia, zajęcia pozalekcyjne, a nawet o atmosferę panującą w szkole. – Edukacja odgrywa bardzo ważną rolę w życiu młodego człowieka. Takie imprezy jak Giełda Edukacyjna mają pomóc uczniom podjąć świadomy i trafny wybór szkoły, zapoznać się z ciekawymi kierunkami placówek oświatowych i zobaczyć, jakie możliwości oferują przyszłym absolwentom – tłumaczy pani Edyta. Atrakcyjne kierunki, dobra baza dydaktyczna i możliwość odbycia praktyk to tylko niektóre z wymagań, jakimi kierują się młodzi ludzie przy wyborze dalszej drogi kształcenia po gimnazjum. – I dlatego wszystkie szkoły ze względu na niż demograficzny prześcigają się między sobą. Na przykład III LO współpracuje z Akademią Wychowania Fizycznego, a w Zespole Szkół nr 3 w Świdnicy są ciekawe kierunki tj. technik logistyk – dodaje szkolny doradca zawodowy.

Warto zaznaczyć, że co roku przy okazji Giełdy Edukacyjnej wydawana jest gazetka informacyjna „Gimbusik”, w której promowane są działania Szkolnego Ośrodka Kariery i Gimnazjum w Lutomi Dolnej. – Zawsze nas to kosztuje dużo pracy, ale staramy się, by było ciekawie, a wszystko po to, aby uczniowie dokonali właściwego wyboru swojej przyszłości! Serdecznie zapraszam – zachęca Edyta Zerka.

(BFG), foto użyczone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *