Jutro spotkanie z Hamletem

Salon Marszalek

Salon MarszalekŚwidnicki Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza na spotkanie z Hamletem do Salonu Poezji, 2 maja na godz.18.00 do Muzeum Dawnego Kupiectwa w Świdnicy.

Świdnicki Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza na spotkanie z Hamletem do Salonu Poezji, 2 maja na godz.18.00 do Muzeum Dawnego Kupiectwa w Świdnicy.

Salon Marszalek

„Słowa, słowa, słowa…” śmiemy, może nazbyt zuchwale, ale jednak, twierdzić, że mało komu nie jest znane dzieło, z którego pochodzi ten cytat. Dzieło, które doczekało się liczonych na pęczki interpretacji, scenicznych wystawień, filmowych, czy telewizyjnych adaptacji. Dzieło, a nawet DZIEŁO, które od wielu lat jest źródłem inspiracji dla kolejnych pokoleń artystów, a postaci w nim występujące, jak chociażby tytułowy Hamlet, czy Jego nieszczęsna ukochana Ofelia już dawno stały się ikonami popkultury. Banalnym już stało się także pytanie tak często zadawane aktorom: „czy chciałby pan zagrać Hamleta”. Odpowiedź jest prosta…

Podczas Salonu Poezji czytane będą fragmenty z oryginału szekspirowskiego, ale także pobawimy się wspólnie z przymrużeniem oka wersją Hamleta Jeremiego Przybory.

Główną postacią będzie Konrad Marszałek (świdniczanin, aktor Teatru Rampa), a do Salonu Poezji zaprosił: Kamilę Borutę – aktorkę Teatru Rampa, Moataza Hamdy – artystę rzec można wszechstronny, Pawła Zająca – muzyka.

A zatem trochę poważnej klasyki i trochę dowcipu, po prostu „Słowa, słowa, słowa…”.

(ŚOK)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *