Jurki zagrają dla Mai

Przed nami kolejny charytatywny kabaretowy występ dla chorej Mai Tyczyno. Tym razem świdniczan rozbawią Jurki.

jurki

To właśnie oni w tym roku postanowili pomóc chorej dziewczynce, która urodziła się z rzadką wadą genetyczną pociągającą za sobą aż dziewięć wad wrodzonych.

U Mai stwierdzono poszerzenie komór bocznych mózgowia, czyli tak zwane wodogłowie, wadę słuchu, wadę wzroku, wadę w przegrodzie nosowo-gardłowej, wadę przełyku, wadę żołądka, wadę nerek, skrócone kończyny dolne i górne (z czasem zaczęło się to wyrównywać) i dysmorfię twarzoczaszki. Niestety stwierdzono także częściowy autyzm.

Maja i jej rodzice nigdy się nie poddali. Każdego dnia walczą dalej. Niestety choroba pochłania ogromne wydatki. Dlatego wspólnie z kabaretem Jurki zachęcamy Państwa do udziału w charytatywnym przedsięwzięciu. Kolejnym, ale na pewno nie ostatnim.

Kabaret Jurki wystąpi dla Mai już 2 lutego w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury o godzinie 19.00. Ty też możesz pomóc. Kup bilet i przyjdź. Cegiełki w cenie 35 złotych są do nabycia w Sudeckim Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych przy ul. Długiej 33 w Świdnicy.

(BFG)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *