Juniorki Polonii bez awansu

Krótką przygodę z Mistrzostwami Polski miały juniorki Polonii Świdnica. Biało-zielone nie przebrnęły przez ćwierćfinał. Na turnieju w Ostrowcu Świętokrzyskim przegrały wszystkie trzy mecze mecze.

Turniej odbył się między 22 i 24 lutym. Wystartowało pięć drużyn. W pierwszym etapie podzielono je na dwie podgrupy. Świdniczanki trafiły do podgrupy B z Elite Kraków. Mimo porażki 0:3 (-12, -13, -18) awansowały do fazy finałowej, gdzie z zaliczeniem wyniku z krakowiankami miały zmierzyć się jeszcze z dwoma najlepszymi zespołami z podgrupy A (Atena Warszawa, BKS Stal Bielsko-Biała). W sobotę podopieczne Michała Tomiałowicza uległy 0:3 (15, 17, 10) Atenie Warszawa i w takiej sytuacji niedzielny mecz z BKS-em Stalą Bielsko-Biała nie miał już większego znaczenia. Polonistki dzielnie walczyły o wygraną, ale ostatecznie po pięciu setach musiały uznać wyższość bielszczanek (25:25, 25:21, 12:25, 15:25, 8:15).

Polonia Świdnica: Kania, Rut, Miezgiel, Bober, Liwuś, Gołębiowska, Kamińska, Januś, Rutowicz, Bocian, Ryba, Jasiecka, Gierwatowska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *