Juniorki jadą w Polskę

siatkauniwersal

siatkauniwersalOd piątku do niedzieli (27.02-1.03) siatkarki MKS-u Świdnica będą walczyły w Poznaniu w turnieju ćwierćfinałowym Mistrzostw Polski. Do rywalizacji o dwa miejsca premiowane awansem do półfinału stanie pięć zespołów.

 

Od piątku do niedzieli (27.02-1.03) siatkarki MKS-u Świdnica będą walczyły w Poznaniu w turnieju ćwierćfinałowym Mistrzostw Polski. Do rywalizacji o dwa miejsca premiowane awansem do półfinału stanie pięć zespołów. siatkauniwersal

W pierwszej fazie drużyny podzielono na dwie grupy. Ponieważ z gry wycofał się jeden z reprezentantów województwa opolskiego, w grupie A zagrają tylko gospodynie – UKS ZSMS Poznań i MKS Świdnica. W piątek bezpośredni pojedynek rozstrzygnie, z którego miejsca zespoły awansują do dalszych gier. W sobotę dojdzie do gier „na krzyż” (1A-2B, 2B-1A) z dwoma najlepszymi zespołami z grupy B (Jedynka Kluczbork, BKS Stal Bielsko-Biała, Skra Bełchatów). Zwycięzcy tych meczów zapewnią sobie awans do półfinałów Mistrzostw Polski – niedzielny mecz o pierwsze miejsce zadecyduje tylko o przydzieleniu do konkretnego turnieju.

Uważam, że dla naszego zespołu sukcesem będzie awans do półfinału. Kluczowy będzie mecz sobotni – mówi trener Marek Olczyk. Do stolicy Wielkopolskie pojedzie 12 zawodniczek – kadra juniorek zostanie uzupełniona kilkoma kadetkami. – Do grania będzie jednak tylko jedenaście dziewczyn. Kinga Wajdzik jest kontuzjowana, ale pojedzie z nami, gdyż uważam, że powinna być z zespołem – mówi Olczyk.

(ram)

{fcomment}

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *