Jubileuszowy turniej na piątkę! (FOTO)

Sport, uśmiech, zdrowa rywalizacja, nagrody, pyszności na stołach, a przede wszystkich świetna zabawa przyświecały Turniejowi Piłki Siatkowej, który w tym roku miał swój mały jubileusz. Sympatyczne zawody dla osób niepełnosprawnych już po raz piąty zorganizował Warsztat Terapii Zajęciowej w Świdnicy.

Niezwykłe zawody zostały rozegrane w czwartek, 22 czerwca. W szranki stanęli niepełnosprawni z ośmiu placówek z terenu powiatu świdnickiego. Z piłką siatkową zmierzyli się: Warsztat Terapii Zajęciowej (WTZ) w Świdnicy, Dom Pomocy Społecznej w Jaskulinie, Dzienny Dom SENIOR – WIGOR w Świdnicy, WTZ w Strzegomiu, WTZ w Mokrzeszowie, Szkoła Przysposabiająca do Pracy przy Zespole Szkół Specjalnych w Świdnicy, WTZ Stowarzyszenia OSTOJA z Wrocławia oraz Środowiskowy Dom Samopomocy ze Świebodzic.

Rywalizacja było zdrowa i nikt nie przegrał. Od zdobywania miejsc na podium i pucharów ważniejsza była atmosfera, o którą zadbali organizatorzy. – Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom – to dzięki Państwu udało się! Nie zabrakło świetnej zabawy, zdrowej rywalizacji, mnóstwa śmiechu i pyszności na stołach. Wsparcie finansowe i rzeczowe zadania podniosło jego prestiż i rangę oraz pozwoliło na zorganizowanie dobrej masowej imprezy sportowej – mówi kierownik WTZ Weronika Antonowicz-Hyla i dziękuje: – Turniej piłki odbył się dzięki wsparciu finansowemu przez Urząd Miejski w Świdnicy – zakup pucharów dla drużyn i medali dla 64 uczestników, Urząd Gminy Świdnica – zakup części koszulek sportowych (22 szt.), pozostałe zakupiono ze środków przeznaczonych na zadanie publiczne wsparte przez powiat świdnicki. Władze naszego powiatu sfinansowały 80 szt. czapeczek. Burmistrz Strzegomia p. Zbigniew Suchyta ufundował nagrody rzeczowe dla każdej drużyny – 8 piłek do siatkówki. Radni powiatu świdnickiego p. Krystian Werecki i p. Kazimierz Hajduga przekazali darowizny finansowe, które pozwoliły na doskonałą organizację imprezy sportowej. Ponadto wsparły nas firmy: PASOL, FERNANDO z Marcinowic, ARCAMELL ze Środy Śl., Cukiernia P. Chabierskich ze Strzegomia, KÜHNE z Wałbrzycha, były też pyszne ciasta od rodziców.

Podziękowania za wsparcie medialne i coroczną relację z imprezy otrzymała również redakcja „Wiadomości Świdnickich”. Dziękujemy za pełną ciepłych słów kartkę, oficjalne podziękowanie i piękną kompozycję dekoracyjną. W poniedziałek, 26 czerwca specjalna delegacja przyniosła nam taki wspaniały upominek.

Turniej Piłki Siatkowej organizowany od 5 lat przez Warsztat Terapii Zajęciowej w Świdnicy pokazuje, jak osoby z niepełnosprawnościami przełamują własne słabości i bariery, jak się cieszą, że odwiedzają ich ważni goście, którym mogą pokazać, jak świetnie realizują się w sporcie. – To wspaniała przygoda sportowa sprawnych inaczej – dodaje pani kierownik.

Zorganizowanie takiej imprezy wymaga powołania całego sztabu ludzi. I tak, w tym roku za obsługę sędziowską odpowiadali ludzie z sekcji siatkarskiej Zespołu Szkół Ekonomicznych pod kierunkiem nauczyciela Katarzyny Czapli, a mecze sędziowały Wiktoria Kołtunowicz i Wiktoria Legiejew. Z kolei opiekę medyczną dla wszystkich uczestników Turnieju zapewniły Urszula Skawina i Marlena Kwinta – Nauczyciele Szkoły Policealnej Służb Społecznych i Medycznych w Świdnicy.

Wydarzenie promuje grę w piłkę siatkową w ramach aktywnego spędzania czasu wolnego, poprawia kondycję fizyczną osób niepełnosprawnych, ale też jest okazją do nawiązania nowych znajomości i wymiany doświadczeń. W tym roku to wszystko zostało spełnione na piątkę!

tekst Beata Figurna-Garbiec

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *