Jubileuszowe spotkania z kinem

Seria kin plenerowych w 3 miejscowościach odbędzie się w ramach 10. edycji festiwalu filmowego Different Point of View, czyli Inny Punkt Widzenia.

Od 31 sierpnia do 8 września br., widzowie biorący udział w 10-tej, jubileuszowej edycji festiwalu filmowego Different Point of View, będą mogli zobaczyć aż 12 znakomitych, krótkometrażowych produkcji filmowych, które zostaną wyświetlone w trzech miejscowościach: w Kalnie, w Żarowie, a na koniec w Sobótce.

Festiwal rozpoczął się 18 sierpnia pokazem filmów sferycznych w Żarowie, w ramach którego wyświetlono 5 edukacyjnych animacji w 360o. Filmy przeznaczone głównie dla najmłodszych widzów zobaczyło 91 osób m.in.: z Żarowa, Wierzbnej, Świdnicy, Mietkowa, Borzygniewu, Wałbrzycha oraz Głuchołazów.

Podczas plenerowych pokazów filmowych w Kalnie i w Żarowie, których datę realizacji Fundacja Inicjatywa B ustaliła kolejno na: 31 sierpnia w Agencji Reklamowej Geospace oraz 1 września w żarowskim Parku Miejskim, zaprezentowane będą filmy dokumentalne i fabularne dla widzów po szesnastym roku życia.

Projekcje filmowe rozpoczną się od godz. 20:30, aczkolwiek organizatorzy zapraszają już na godz.: 19:30, rozgościć się na trawniku, rozłożyć koc, posłuchać muzyki filmowej oraz odwiedzić stoiska gastronomiczne Naszych przyjaciół: jedzenie fast&slow food będzie serwowane przez Kooperatywę 124 oraz food-truck „Dyszka”.

Wcześniejsze przybycie na wydarzenie oznacza możliwość zajęcia leżaków, które w tym roku zostaną wyposażone w numerki. – Dodatkowym punktem programu będzie „Szczęśliwy leżak”. O co chodzi ? Każdy z kilkudziesięciu dostępnych leżaków festiwalowych, będzie wyposażony w numerek który ma szansę wygrać nagrodę niespodziankę, ale o tym poinformujemy widzów przed seansem – tłumaczy Tomasz Nycz z Fundacji Inicjatywa B

Repertuar 10 edycji Different Point of View cechuje różnorodność i pewnego rodzaju odwaga w doborze tematów. Będzie wesoło i dziwnie, a czasami bardzo smutno i kontrowersyjnie. Na projekcji w Kalnie, która odbędzie się na podwórku Agencji Reklamowej Geospace zaprezentujemy 4 filmy: „Chryzantemy”, „400 toreb”, „Przed Świtem” oraz „Trzy rozmowy o życiu”. W Żarowie, w Parku Miejskim również pojawi się okazja zobaczyć 4 krótkie metraże: „Męczeństwo Mariana”, „F 63.9”, „Księżniczka i mur” oraz „Ze wsi Grunwald”.

Więcej informacji o festiwalu oraz repertuarze można znaleźć na stronie internetowej Fundacji Inicjatywa B: http://inicjatywab.pl/dpovedycja10/ oraz na wydarzeniu facebookowym: https://www.facebook.com/events/2155292881388633/ . Wstęp na wszystkie wydarzenia festiwalowe jest bezpłatny.

10 Different Point of View – Festiwalowe kina plenerowe

Gdzie: Kalno – Agencja Reklamowa GEOSPACE
Data: 31 sierpnia 2018
Czas: 20:30-22:30
Wstęp: bezpłatny

Gdzie: Żarów – Park Miejski
Data: 1 września 2018
Czas: 20:30-22:30
Wstęp: bezpłatny

 

Autorem zdjęć jest: Łukasz Moskal. Materiały wizualne pochodzą z archiwum organizatorów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *