Jubileusz żarowskiej kultury. Zbierają pamiątki

W tym roku Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie świętuje jubileusz 40-lecia istnienia. W tym czasie mury placówki opuściło wielu uzdolnionych twórców.

otwarcie Żarowskiej Izby Historycznej

To tu swoje pierwsze kroki stawiali muzycy z zespołu Zero Procent, to tu do dziś działa jedyna w powiecie świdnickim orkiestra dęta, a pod okiem Ryszarda Dykcika swoje talenty szlifują młodzi aktorzy Teatru Bezdomnego.

– Na przestrzeni tych czterdziestu lat Gminne Centrum Kultury i Sportu a wcześniej Żarowski Ośrodek Kultury zorganizowało niezliczoną ilość wydarzeń kulturalnych, dlatego zwracamy się z prośbą do wszystkich o udostępnienie wszelkich archiwalnych materiałów związanych z żarowską kulturą. Najbardziej zależy nam na fotografiach i wspomnieniach ludzi uczestniczących w życiu kulturalnym gminy Żarów – mówi Artur Adamek, dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Sportu.

Materiały dostarczać można do GCKiS w Żarowie, ul. Piastowska 10A, od poniedziałku do piątku, w godz. 8:00-16:00. Udostępnione materiały zostaną zeskanowane na miejscu i zwrócone. Samodzielnie przygotowane skany archiwaliów oraz wszelkie inne informacje przesyłać można na adres mailowy: zastepca@centrum.zarow.pl lub udzielać informacji pod nr tel. 74-858-07-53.

Żarowski Ośrodek Kultury został powołany do życia 1 września 1976 roku i właśnie na wrzesień 2016 roku zaplanowano uroczyste obchody 40-lecia istnienia placówki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *