Jest przewodniczący i zarząd koła .Nowoczesnej

Za nami wybory w świdnickim kole .Nowoczesnej. W piątek, 18 marca zakończyło się walne zebranie członków koła świdnickiego Nowoczesnej Ryszarda Petru. Celem zebrania było dokonanie wyboru przewodniczącego i zarządu koła. Na czele struktur w gminie Świdnica stanął Wojciech Rut, zastępcą został Wojciech Pawłowski, sekretarzem Lech Bokszczanin, skarbnikiem Radosław Żukowski, a członkiem zarządu Krzysztof Ziomko. Wszyscy są członkami .Nowoczesnej od samego początku istnienia tej formacji. Brali udział w kampanii wyborczej do Parlamentu, wchodzą w skład struktur dolnośląskich partii. Zarząd został wybrany w minimalnym, przewidzianym statutem składzie.

DSC_0189

Umożliwi to w przyszłości powiększenie zarządu o nowo przyjmowanych działaczy. Koło świdnickie powstało razem z wałbrzyskim, kłodzkim i dzierżoniowskim z powołanego wcześniej dużego koła obejmującego cały okręg OW2 (okręg wyborczy nr 2). Jest to pierwsze koło .Nowoczesnej w powiecie świdnickim. W pozostałych gminach powiatu w krótkim czasie powstaną samodzielne koła – wyjaśnia Wojciech Rut, nowy przewodniczący, który jednocześnie został powołany na stanowisko koordynatora powiatowego.

W piątkowym zebraniu w Świdnicy wziął udział, z ramienia zarządu regionu dolnośląskiego, przewodniczący Tadeusz Grabarek.

Wkrótce rozpoczną się spotkania sympatyków partii i planowane działania na rzecz naszego miasta i regionu. Nowoczesna Ryszarda Petru powstała 2015 r. Dzięki wsparciu wyborców, wprowadziła do Sejmu 28 posłów. Od wielu miesięcy plasuje się na drugim miejscu w sondażach poparcia dla partii politycznych, stając się największym ruchem opozycyjnym w Polsce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *