Jesienne sukcesy młodych plastyków

Listopad był miesiącem wielu plastycznych sukcesów podopiecznych Młodzieżowego Domu Kultury w Świdnicy. Uczestnicy zajęć zdobyli liczne nagrody, wyróżnienia i kwalifikacje do własnych wystaw.

mdkZajęcia plastyczne w Młodzieżowym Domu Kultury w Świdnicy od wielu lat cieszą się dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży. Pracownię plastyczną przez cały tydzień odwiedzają uczestnicy, którzy reprezentują miasto w konkursach plastycznych na szczeblu ogólnopolskim i międzynarodowym – tłumaczy Joanna Waksmundzka, pod kierunkiem której podopieczni kształtują swój talent plastyczny.

Zwycięzcy

*Wiktoria Gołuch zdobyła wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Anioły są takie…”organizowanym przez MDK w Lubinie.

*Młodzieżowy Dom Kultury „Pod Akacją” w Lublinie był organizatorem XIV Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pt.”Grafika 2016”. Aleksandra Iwancz zdobyła w nim kwalifikację do wystawy.

*Hanna Rosa zdobyła nagrodę w II Dolnośląskim Konkursie Plastycznym dla dzieci i młodzieży pt „Pies i kot – nasi czworonożni przyjaciele”organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Jeleniej Górze. Wyróżnienia zdobyli Klaudia Tomasik i Maciej Stępień.

*Młodzieżowy Dom Kultury w Lidzbarku Warmińskim od wielu lat zaprasza do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Moje miasto – moja miejscowość”. Tematem przewodnim XXII edycji konkursu były „Miejsca historyczne mojej miejscowości”.Nagrody w tym konkursie zdobyły dwie uczestniczki zajęć plastycznych z MDK w Świdnicy: Aleksandra Pająk i Hanna Labijak.

*Organizatorem 24. Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego o tematyce ekologicznej z cyklu „Ziemia jest jedna” – „4 Żywioły natury: ziemia, powietrze, woda, ogień” był Młodzieżowy Dom Kultury „Śródmieście” we Wrocławiu. Wśród 23 osób nagrodzonych znalazł się Maciej Stępień. Wyróżnienie zdobyła Dominika Waligórska, a do wystawy zakwalifikowana została praca Agnieszki Balant.

*W XIII Ogólnopolskim Konkursie Dziecięcej Twórczości Plastycznej „Najpiękniejsza jest moja ojczyzna” w Pałacu Młodzieży w Katowicach nagrodę otrzymała Patrycja Zawisza.

*Roksana Promowicz, Julia Michalska i Wiktoria Gołuch to laureatki XX Jubileuszowego Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „To co piękne wokół nas” w Dąbrowie Górniczej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *