Jedyny taki sylwester

Laserowy Sylwester, czyli inne, niż dotychczas powitanie Nowego Roku, przygotowane przez Burmistrza Miasta Świebodzice Bogdana Kożuchowicza, nie rozczarował ani na jotę. Świetlno-muzyczny pokaz o północy podziwiała rekordowa liczba mieszkańców i gości – Rynek w Świebodzicach dosłownie pękał w szwach.

A już od godz. 17:00 mogliśmy podziwiać sylwestrową iluminację ratusza, który mienił się kolorami i grafiką, nawiązującą do noworocznych akcentów. Świebodziczanie całymi rodzinami już od popołudnia przychodzili do Rynku, by zobaczyć nietypowo „przystrojony” ratusz i zrobić pamiątkowe zdjęcia.

Zabawa Sylwestrowa w świebodzickim Rynku rozpoczęła się o godz. 22:30, rozkręcił ją DJ Doluś, znany z programów telewizyjnych. Było dużo dobrej muzyki i nauka tańca z instruktorem Tomaszem Jaszewskim, który wraz z partnerką Martą zachęcali świebodziczan do sylwestrowych pląsów.

Tuż po 23:30 na scenie pojawił się Burmistrz Miasta Bogdan Kożuchowicz wraz z małżonką Teresą, by za chwilę złożyć mieszkańcom noworoczne życzenia. Ale najpierw była taneczna niespodzianka: wspólny taniec do ubiegłorocznego hitu „Despacito”.

Kolejną niespodzianką był noworoczny toast – członkowie zaprzyjaźnionego Zespołu Pieśni i Tańca „Mokrzeszów” częstowali mieszkańców symboliczną lampką szampana. A gdy laserowy zegar, wyświetlony na fasadzie ratusza, zaczął odmierzać ostatnie minuty starego roku, burmistrz Bogdan Kożuchowicz i Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Jan Klepiec złożyli noworoczne życzenia:

– Drodzy mieszkańcy, dziękuję za kończący się rok, który był trudny, nie zabrakło w nim bolesnych wydarzeń, ale dziękuję Wam serdecznie za wsparcie i pomoc w najtrudniejszych momentach. U progu Nowego Roku życzę Wam i Waszym bliskim szczęścia, zdrowia, dużo radości. Niech 2018 rok przyniesie nam tylko dobre wydarzenia – mówił burmistrz.

Punktualnie o godz. 0:00 rozpoczął się laserowy pokaz. Rynek wypełniły światło i dźwięk. Wiązki laserów wyświetlały obrazy nie tylko na fasadzie ratusza, ale także, falując i zmieniając kolory, płynęły nad głowami ludzi. Na budynku pojawiały się świebodzickie akcenty: herb, logo, napis „Świebodzice”. Widowiskowy pokaz trwał około 20 minut i bez wątpienia bardzo się podobał. Warto podkreślić, że przygotowała go profesjonalna firma, która za efekty wizualne została nagrodzona m. in. w Tokio.

Dyskoteka w sercu miasta trwała do ok. 1:00. Nad bezpieczeństwem bawiących się świebodziczan czuwała Straż Miejska i Policja.

(UM Świebodzice)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *