Jedynka mistrzem „kopyta” (FOTO)

Faworyci nie zawiedli i pokazali swoją klasę. Piłkarze Gimnazjum nr 1 w Świdnicy przeszli jak burza turniej piłki nożnej chłopców organizowany przez Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji 27 września w ramach „Współzawodnictwa szkolnego 2016-2017”.

 

pilka wspolzawodnictwo (4)

Najpierw w dwóch pierwszych spotkaniach pokonali dwójkę 5-0 i trójkę 7-1 by napotkać na większy opór w ostatnim meczu z Gimnazjum nr 4, ostatecznie wygranym 1-0. Przy wyrównanej liczbie zdobytych punktów o miejscu drugim decydowała lepsza różnica bramek po wcześniejszym remisie 3-3 pomiędzy czwórką a dwójką. Lepiej w tej rywalizacji wypadli gospodarze, zawodnicy Gimnazjum nr 4.

Piłkarze ze świdnickich gimnazjów oprócz walki o prymat w mieście i punkty do współzawodnictwa walczyli też o awans do dalszych szczebli rozgrywek. Najlepsza drużyna zagra dalej w finale powiatowym, który odbędzie się 10 października. Na zakończenie imprezy zwycięskim zespołom wręczono pamiątkowe dyplomy oraz medale. Wyróżnieni zostali też najlepsi zawodnicy: Jakub Filipczak (G-1), Sebastian Kucharski (G-2), Łukasz Sałata (G-3), Marcel Żukowski (G-4).

Końcowa klasyfikacja (z punktacją do współzawodnictwa):

  1. Gimnazjum nr 1 – 6 pkt
  2. Gimnazjum nr 4 – 4 pkt
  3. Gimnazjum nr 2 – 3 pkt
  4. Gimnazjum nr 3 – 2 pkt

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *