Jedyni tacy w powiecie świdnickim

13 tysięcy serwisów samochodowych Boscha na całym świecie, w tym tylko jeden w powiecie świdnickim. Jakie są początki firmy założonej 130 lat temu i co zyskuje kierowca serwisujący samochód w warsztacie sygnowanym nazwiskiem niemieckiego przemysłowca – opowiada Tomasz Jaśkiewicz, kierownik Bosch Car Service Świdnica.

główne

Był rok 1886 kiedy Robert Bosch otworzył w Stuttgarcie “Warsztat mechaniki precyzyjnej i elektrotechniki”. Innowacyjny przedsiębiorca ponad 10 lat później wynalazł niskonapięciowy  zapłon elektromagnetyczny do pojazdów mechanicznych. To był przełom, dzięki któremu firma weszła na międzynarodowy rynek osiągając gigantyczny sukces.

Okrągła lodówka i ABS

Po drodze pojawił się jednak kryzys w branży motoryzacyjnej, który spowodował, że niemiecka firma zajęła się między innymi produkcją sprzętu AGD. Pierwsza lodówka – co ciekawe okrągła – to dzieło Boscha z 1933 roku. – Dziś niemiecka marka kojarzona jest ze  sprzętem AGD, z branżą budowlaną, a nade wszystko z motoryzacyjną, wszak Bosch należy do największych na świecie producentów części i akcesoriów samochodowych – mówi kierownik świdnickiego serwisu. Firma od początku kładzie nacisk na innowacje. Wprowadziła na rynek między innymi system wtrysku benzyny i sondy lambda, stworzyła także system ABS oraz układ ESP. – Bosch robi wszystko by uczynić samochody bezpieczniejszymi, oszczędniejszymi, a także bardziej ekologicznymi. Są w tych dziedzinach liderami – przekonuje Jaśkiewicz.

mt1

Mistrzowie patentów

Z tego właśnie powodu świdnicki warsztat samochodowy zdecydował, że chce pracować pod szyldem niemieckiej firmy i tak powstał Bosch Car Service, jedyny w naszym powiecie. O tym, że działają prężnie, nikogo nie trzeba przekonywać, niedawno bowiem otrzymali tytuł Warsztatu Roku 2015 w ogólnopolskim konkursie, zorganizowanym przez Stowarzyszenie Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych SDCM oraz firmę Partslife. Czym się wyróżniają? – Jesteśmy nowoczesnym warsztatem samochodowym, oferującym kompleksowe usługi w zakresie elektrotechniki, elektroniki samochodowej, napraw układów ABS/ASR/ESP, diagnostyki silników benzynowych i wysokoprężnych, diagnostyki układów hamulcowych, elektroniki pokładowej i elektroniki podwozia, przeglądów okresowych, obsługi klimatyzacji i napraw typowo mechanicznych, jak wymiana pasków rozrządu, klocków i tarcz hamulcowych, amortyzatorów oraz sprzęgieł – wylicza kierownik świdnickiego serwisu.

Dziś, po 130 latach od powstania firmy, chyba nie ma osoby, która nie kojarzy marki Bosch. Bez względu na to, czy bliżej nam do części samochodowych czy do sprzętu AGD, jedno jest pewne – marka Bosch to wysoki standard i ciągły rozwój. Dość powiedzieć, że dziennie zgłasza 15 patentów.

Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *