Jeden bilet do muzeum i wieży ratuszowej

Miasto Świdnica wprowadza jeden bilet do dwóch atrakcji turystycznych. Już od drugiego czerwca, dostępny będzie wspólny bilet wstępu do Muzeum Dawnego Kupiectwa i Wieży Ratuszowej. Bilet normalny będzie kosztował 8 zł, a ulgowy 5 zł. Zwiedzający dzięki temu oszczędzi złotówkę.

Wspólny bilet będzie można wykorzystać przez pół roku od daty zakupu. Ujednoliceniu ulegną również zasady zwiedzania obydwu obiektów i dzięki temu, podobnie jak Muzeum, Wieżę Ratuszową w piątki będzie można zwiedzać bezpłatnie.

Współpraca ta pozwoli turyście w łatwy sposób zwiedzić obydwie atrakcje turystyczne w mieście, przy okazji oszczędzając na zakupie biletów. To także szansa zarówno dla muzeum jak i wieży ratuszowej na zwiększenie ilości osób odwiedzających obiekty – mówi Dobiesław Karst, dyrektor Muzeum Dawnego Kupiectwa w Świdnicy.

Jest też bardzo dobra informacja dla inwalidów. Dzięki współpracy udostępniane będzie przejście z Wieży do sal wystawienniczych na 1 piętrze Muzeum, których zwiedzanie z uwagi na brak windy w obiekcie było do tej pory mocno ograniczone.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *