Jechali na tzw. „zakazie”

policjakontrola

Tylko w sobotę 5 września funkcjonariusze komisariatu policji w Świebodzicach zatrzymali dwóch kierowców, którzy nie zastosowali się do zakazów sądowych i postanowili wsiąść „za kółko” swoich samochodów. Teraz grozi im kara pozbawienia wolności do lat 5.

5 września około godziny 17:15 funkcjonariusze komisariatu Policji w Świebodzicach zatrzymali do kontroli drogowej 36-letniego mieszkańca naszego powiatu, który kierował samochodem marki Nissan pomimo orzeczonego przez sąd zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi

Kilka godzin później, około godziny 23:00 również w Świebodzicach funkcjonariusze sprawdzili w trakcie kontroli wymagane uprawnienia u 23-letniego mieszkańca powiatu świdnickiego. Mężczyzna kierujący samochodem osobowym marki Peugeot również jechał pomimo orzeczonego przez sąd zakazu.

W przypadku popełnienia tego typu przestępstw obaj mężczyźni mogą trafić do więzienia na 5 lat.

Jeżeli wiedzą Państwo, że osoba nie posiada prawa jazdy, a chce jechać pojazdem, nie pozwólmy jej na to – apelują świdniccy policjanci. – Należy także powiadomić dyżurnego Centrum Powiadamiania Ratunkowego, który przekaże informacje policji, a dyżurny wyślę na miejsce zdarzenia patrol. Pamiętajmy, że osoby, które nie mają uprawnień, bądź z różnych powodów utraciły je wcześniej, mogą na drodze powodować poważne zagrożenie. Bardzo ważny jest brak społecznego przyzwolenia na tego typu zachowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *