Jazz zabrzmiał w Świdnicy (FOTO)

foto 06

foto 06Rozpoczęła się kolejna edycja Świdnickich Nocy Jazzowych. Jako pierwszy przed świdnicką publicznością zagrał zespół Quartado.

Rozpoczęła się kolejna edycja Świdnickich Nocy Jazzowych. Jako pierwszy przed świdnicką publicznością zagrał zespół Quartado.

foto 06

Koncert młodego zespołu z Trójmiasta odbył się w środę, 15 kwietnia w Klubie Bolko. Quartado to kwartet, który tworzą pianista i kompozytor Jan Rejnowicz, gitarzysta Marcin Wądołowski, basista Karol Kozłowski i perkusista Tomasz Łosowski. W swoich dźwiękach muzycy łączą różne odmiany jazzu oraz muzyki fusion. Na koncercie było słychać wielowymiarowy jazz rockowy, gitarowe solówki, a nawet nutkę soulu i funku. Wszystko wykonane bez słów, ale bardzo swobodnie i energicznie z jazzowymi improwizacjami. – Na żywo muzycy brzmią bardzo dobrze. Pokazali oni, że nie trzeba śpiewać, by tworzyć dynamiczne kawałki. Czuć było w tym wszystkim pozytywną energię. Cieszę się, że takie młode, debiutujące zespoły odwiedzają Świdnicę. Wrażenia wspaniałe – przyznaje po koncercie pan Michał, świdniczanin.

(BFG), foto Wiktor Bąkiewicz

{fcomment}

{gallery}galerie/150415jazz{/gallery}

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *