Jaworzyna Śląska dla Ukrainy

Codziennie czynny jest punkt pomocy. Organizowane są miejsca noclegowe oraz dalsza opieka w czasie pobytu. Przedszkola i szkoły przyjęły już pierwszych ukraińskich uczniów. Gmina Jaworzyna Śląska od początku pomaga uchodźcom, którzy przyjechali tutaj uciekając przed wojną. 

Wszelka pomoc może być udzielona tylko osobom, których pobyt zostanie zgłoszony do Ośrodka Pomocy Społecznej w Jaworzynie Śląskiej. Pomoc w gminie Jaworzyna Śląska organizowana jest na wielu płaszczyznach. – W tym momencie bardzo ważne jest, aby mieszkańcy zgłaszali do Ośrodka Pomocy Społecznej, że przyjmują u siebie uchodźców. Tylko osoby zgłoszone będą mogły korzystać w pełni z pomocy przez cały okres pobytu –  przypominają urzędnicy. 

W budynku dworca kolejowego przy ul. 1 Maja 7 na parterze uruchomiono punkt pomocy, do którego można dostarczać dary dla uchodźców. Jest on otwarty codziennie od 16:00 do 18:00. Każdego dnia mieszkańcy naszej gminy hojnie dzielą się niezbędnymi rzeczami. Część przekazano już potrzebującym w Ukrainie, część – rodzinom, które zatrzymały się na terenie naszej gminy. W tym momencie najbardziej potrzebne są płyny do kąpieli, chusteczki nawilżane, gąbki do kąpieli, szampony, kosmetyki dla dzieci, oliwki. Można także przekazać wsparcie finansowe na numer konta Jaworzyńskiej Pozytywki.  Uruchomiono także specjalne numery telefonów, pod którymi można szukać pomocy. Z ofertą bezpłatnych zajęć dla dzieci w każdym wieku ruszył już Miejski Klub Sportowy Karolina. Najmłodsi mogą zapisywać się na zajęcia z piłki nożnej, kolarstwa i judo. Więcej szczegółów pod numerem telefonu 535 670 609.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *