Jaśniej na ul. Zwierzynieckiej i Riedla

Odpowiedzią na liczne wnioski mieszkańców dotyczące bezpieczeństwa i słabej widoczności jest montaż nowych lamp oświetleniowych przy ul. Riedla i Zwierzynieckiej. Na ten cel miasto przeznaczyło w sumie ponad 300 tysięcy złotych.

miasto-oswietlenie

Modernizacja oświetlenia przy ul. Riedla już się zakończyła.

Powstało 14 punktów świetlnych na słupach aluminiowych w oprawach sodowych. Stare oświetlenie z lat 80-tych było mocno wyeksploatowane, a nośniki betonowe skruszały i nie gwarantowały bezpieczeństwa użytkowania – mówi Magdalena Dzwonkowska, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Prace pochłonęły 128 tysięcy 911 zł.

Jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia 14 nowych, ledowych lamp rozjaśni również ul. Zwierzyniecką. Jest to związane z zakończeniem pierwszego etapu przebudowy oświetlenia na Osiedlu Zwierzynieckim. Zadanie kosztowało 86 tys. 100 zł. Już wkrótce postawione zostaną kolejne 23 punkty świetlne w tym rejonie miasta.

Do 30 kwietnia 2016 roku planuje się w ramach drugiego etapu inwestycji zakończyć modernizację oświetlenia na ulicach przyległych do ulicy Zwierzynieckiej. Koszt to ok. 131 tys. zł.

mm

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *