Jasełka z osiołkami

Orszak Trzech Króli w Świdnicy w tym roku będzie wyjątkowy. Na przodzie kolorowego korowodu jasełek zobaczymy trzy osiołki, które wraz w uczestnikami pójdą pokłonić się Jezusowi. A do tego wspólne kolędowanie, poczęstunek i pięć tysięcy koron! Będzie się działo!

Orszak Trzech Króli ulicami Świdnicy przejdzie już po raz siódmy.

W barwnym, kolorowym pochodzie obejrzymy scenki teatralne przygotowane przez Młodzieżowy Dom Kultury, Uniwersytet Trzeciego Wieku, Młodzieżową Radę Miasta Świdnica. Na przodzie zobaczymy też piękne osiołki, które wspólnie z nami pójdą pokłonić się Małemu – przekazuje Jan Jaśkowiak, koordynator tegorocznego Orszaku.

Korowód kolorowych jasełek odbędzie się tradycyjnie w uroczystość Objawienia Pańskiego, 6 stycznia i rozpocznie się o godzinie 14.00 przed katedrą na placu św. Jana Pawła II. Orszak Trzech Króli w Świdnicy przejdzie taką samą trasą, jak roku temu, czyli ulicami Długą, placem Wolności, Wrocławską, 1 Maja, placem św. Małgorzaty i Franciszkańską. Jasełka zakończą się w Rynku modlitwą, wspólnym kolędowaniem i poczęstunkiem przygotowanym przez świdnickie parafie.

Wydarzenie ma charakter religijny, ale nie tylko. Jest ono głęboko zakorzenione w naszej kulturze. To jedna z najstarszych tradycji. Jest uniwersalne i skierowane do wszystkich – podkreśla koordynator wydarzenia Jan Jaśkowiak i zaznacza, że każdy może dołączyć do Orszaku Trzech Króli. – Do udziału zaprosiliśmy już szkoły i instytucje. Jednak serdecznie zapraszamy wszystkich do uczestnictwa oraz pomocy w organizacji. Hasło tegorocznego wydarzenia zobowiązuje, bo brzmi „Bóg jest dla wszystkich”.

Organizatorzy liczą, że tak jak w latach poprzednich, wiele osób weźmie udział w Orszaku Trzech Króli. – Do rozdania mamy aż 5 tysięcy koron! Zachęcamy wszystkich do udziału – mówią.

Różnobarwne korowody odbędą się w całej Polsce. Organizatorzy orszaków zachęcają do udziału szczególnie rodziny z dziećmi. Celem jasełek jest pokazywanie, że uroczystość Objawienia Pańskiego to przede wszystkim święto rodzin. Liczy się wspólne kolędowanie, zabawa, ale przede wszystkim chodzi o to, aby pokłonić się Jezusowi. A wszystko to ma być w dobrym, radosnym klimacie powiązanym z integracją mieszkańców. – Następnego dnia, czyli 7 stycznia o godz. 19.00 w katedrze odbędzie się Świdnickie Kolędowanie będące kontynuacją Świąt Bożego Narodzenia. W tym roku gościem specjalnym będzie Antonina Krzysztoń. Zapraszam. To doskonała okazja do radosnego przeżywania tego wyjątkowego czasu – zachęca Jan Jaśkowiak.

Beata Figurna-Garbiec

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *