Jasełka na scenie (FOTO)

teatr 07

teatr 07Trzeci dzień wielkiego kolędowania dobiegł końca. W tym roku w ramach Świdnickiego Przeglądu Zespołów Kolędniczych jurorzy obejrzą aż 31 prezentacji. Konkurs zakończy się w czwartek, 15 stycznia.

Trzeci dzień wielkiego kolędowania dobiegł końca. W tym roku w ramach Świdnickiego Przeglądu Zespołów Kolędniczych jurorzy obejrzą aż 31 prezentacji. Konkurs zakończy się w czwartek, 15 stycznia.

W czasach obecnych obchody kolędnicze w swych dawnych tradycyjnych formach należą już do rzadkości, bardzo ważnym jest ocalenie od zapomnienia tej interesującej, oryginalnej dziedziny ludowego folkloru – tłumaczy ideę przeglądu Halina Szymańska ze Świdnickiego Ośrodka Kultury.teatr 09

XXIII Świdnicki Przegląd Zespołów Kolędniczych wystartował w czwartek, 8 stycznia. Dzisiaj, trzeciego dnia zmagań kolejne zespoły zaprezentowały przygotowane wcześniej jasełka. Na świdnickiej scenie teatralnej w pierwszym bloku w godzinach od 9.30 do 12.30 zobaczyliśmy przedstawienia Przedszkola Miejskiego nr 14 w Świdnicy, Katolickiej Szkoły Podstawowej Caritas w Wirach, Zespołu Szkół Specjalnych w Świdnicy, Niepublicznego Przedszkola Fundacji „Ut Unum Sint” w Świdnicy, Szkoły Podstawowej nr 105 w Świdnicy oraz Społecznej Szkoły Podstawowej w Świdnicy.

Od godziny 16.30 swoje prezentacje pokazali: I Liceum Ogólnokształcące w Świdnicy, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi w Świdnicy i Stowarzyszenie Krzewienia Trzeźwości w Rodzinie „Jasny Horyzont” w Mysłakowie.

A oto program na kolejne dni:

14 stycznia (środa)
godz. 9.30 – 12.30
1. Przedszkole Miejskie nr 1 w Świdnicy
2. Europejska Akademia Dziecka w Świdnicy
3. Niepubliczne Przedszkole Językowe „Abracadabra” w Świdnicy
4. Przedszkole Miejskie nr 3 w Świdnicy
5. Gimnazjum w Lutomii Dolnej
6. Przedszkole Miejskie w Mieroszowie

15 stycznia (czwartek)  
godz. 17.00
Uroczyste zakończenie i wręczenie nagród

Relacja z poprzedniego tygodnia tutaj

(bfg), foto Wiktor Bąkiewicz

{fcomment}

{gallery}galerie/150113teatr{/gallery}

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *