Jak te autobusy jeżdżą?

autobus

autobusMamy zmodernizowane trasy autobusów i nowe rokłady jazdy. Sprawdzić można je w internecie, a nawet śledzić w rzeczywistym czasie przemieszczanie się konkretnego autobusu na trasie.
Mamy zmodernizowane trasy autobusów i nowe rokłady jazdy. Sprawdzić można je w internecie, a nawet śledzić w rzeczywistym czasie przemieszczanie się konkretnego autobusu na trasie.
autobus
20 nowych autobusów, które jeżdżą po naszym mieście, ma zamontowany gps, są więc namierzane przez satelitę i dzięki temu po ściągnięciu aplikacji z Google Play możemy śledzić ruch tych autobusów na planie ulic. Dowiedzieć się też możemy czy mają np. 13 sekund opóźnienia w stosunku do rozkłady jazdy, czy może o 18 sekund jadą zbyt szybko. Możemy też sprawdzić, za ile minut autobus, na który czekamy na przystanku, przyjedzie w to miejsce.

Gdy wejdziemy na stronę Zarządu Dróg, Komunikacji i Utrzymania Miasta, w zakładce wersja graficzna znajdziemy wyszukiwanie połączeń (z możliwymi przesiadkami), zobaczymy autobusy on line, a gdyby zamontowane zostały w autobusach kamerki internetowe, śledzilibyśmy też, co się w nich dzieje w danej chwili. Na razie kamer nie ma, ale to tylko kwestia czasu. Podobnie na swoim smartfonie po ściągnięciu aplikacji ze strony Google Play i programu My Bus – oba są bezpłatne, oba działają w systemie Android – możemy mieć bezpośredni podgląd stanu naszej komunikacji miejskiej stojąc na ulicy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *