Jak spakować plecak?

plecakNa pewno wiele osób zastanawia się nad tym, co warto ze sobą zabrać na wyprawę? Jak zapakować plecak, aby nie nosić ze sobą zbędnego balastu? Każdy z nas musi na to pytanie odpowiedzieć samodzielnie, gdyż każdy jest inny i ma inne potrzeby.

Na pewno wiele osób zastanawia się nad tym, co warto ze sobą zabrać na wyprawę? Jak zapakować plecak, aby nie nosić ze sobą zbędnego balastu? Każdy z nas musi na to pytanie odpowiedzieć samodzielnie, gdyż każdy jest inny i ma inne potrzeby.

 

plecakPostaramy się jednak udzielić kilku przydatnych rad:

 • pakując się, należy to zrobić samodzielnie; wówczas nie będziemy mieli problemu ze znalezieniem niczego w naszym bagażu;

 • Nie wkładajmy do plecaka mokrych rzeczy, aby pozostały ekwipunek nie uległ zniszczeniu; takie rzeczy najlepiej przyczepić na zewnątrz plecaka;

 • cały ciężar w plecaku musi być odpowiednio rozłożony; plecak nie może wyginać się nam na boki; aby to zrobić, nie można zostawiać w plecaku tzw. pustej przestrzeni, gdyż powoduje to przesuwanie się rzeczy.

   

  Kolejność pakowania plecaka powinna być następująca:

 1. na dnie plecaka powinniśmy zapakować lekkie, a zarazem duże rzeczy, np. śpiwór.

 2. Następnie pakujemy odzież na zmianę oraz bieliznę.

 3. W środku plecaka powinien znajdować się cięższy bagaż, np. prowiant.

 4. Nad naszym środkiem ciężkości pakujemy rzeczy, które często wyjmujemy. Mogą to być np. środki do higieny, napoje, parasola itp.

 5. W boczne kieszenie wkładamy drobiazgi, które są nam najbardziej potrzebne, np. kompas, dokumenty, pieniądze, okulary, zapałki, coś do pisania itp.

 6. Na zewnątrz naszego plecaka należy zamocować karimatę oraz namiot . Służą do tego specjalne uchwyty oraz taśmy bocznej;

 

Ważne jest, aby nie nosić naszego bagażu w rękach, gdyż jest to na dłuższą wyprawę bardzo niewygodne. Na zewnątrz plecaka nic nie może nam „latać”, gdyż łatwo możemy pogubić nasz ekwipunek. Na koniec pozostaje staranne dopasowanie zapakowanego już plecaka do naszej figury oraz ubioru. Teraz możemy ruszać na wyprawę!

esbe

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *