Jadą na festiwal teatralny

Świdnicka Grupa Teatralna „Pauza” została zakwalifikowana do Ogólnopolskiego Festiwalu Teatralnego. Aktorzy z Młodzieżowego Domu Kultury w pierwszych dniach kwietnia wyjadą do Bolesławca, by swoim nowym spektaklem powalczyć o nagrodę!

MDK

Od 1 do 3 kwietnia w Teatrze Starym w Bolesławcu trwać będzie Ogólnopolski Festiwal – Xiii Młodzieżowe Zatargi z Teatrem. To właśnie do tego przeglądu zakwalifikowana została grupa „Pauza” z Młodzieżowego Domu Kultury w Świdnicy.

Nasza grupa zakwalifikowała się na podstawie wcześniej wysłanego filmu z nagranym spektaklem. Można go było obejrzeć w teatrze świdnickim na Transformacjach w 28 stycznia oraz 27 lutego w Krakowie w Młodzieżowym Domu Kultury przy ul. Lotniczej – informuje Joanna Chojnowska, nauczyciel pracowni teatralnej w MDK w Świdnicy.

Konkursowe przedstawienie nosi tytuł „Zabawa musi być” i jest oparte na jednoaktówce Sławomira Mrożka „Zabawa”. Muzykę do spektaklu skomponował Dariusz Jaros, nauczyciel pracowni muzycznej MDK w Świdnicy, a wyreżyserowała je właśnie Joanna Chojnowska.

W spektaklu występują uczestnicy grupy teatralnej „Pauza”: Martyna Idczak, Justyna Kutyło, Estera Ofiara, Wiktoria Słomińska, Natalia Gut, Aleksandra Król, Weronika Wąsik, Elżbieta Tądel, Mila Korolewicz, Sandra Suchojad, Natalia Gut, Kacper Sowa, Kacper Polański.

To kolejny etap dobrej passy „Pauzy”. Przypomnijmy, że uczniowie pod koniec lutego odwiedzili Kraków, w ramach realizacji nagrody z Biegu patrolowego „Śladami M. K.Słobódzkiego” organizowanego przez MDK w Świdnicy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *