„Ja, Daniel Blake” i koncert zespołu Makabreski na otwarcie festiwalu

2 edycja Świdnickiego Festiwalu Filmowego SPEKTRUM odbędzie się już między 9 a 13 listopada. Tytułem otwierającym wydarzenie będzie tegoroczny zdobywca Złotej Palmy w Cannes, film „Ja, Daniel Blake” w reżyserii Kena Loacha. Oprócz pokazów filmowych, festiwal zainauguruje koncert zespołu Makabreski.

makabreski_2

Festiwal SPEKTRUM rozpocznie pokaz jednego z najgłośniejszych tegorocznych tytułów europejskiego kina. Film „Ja, Daniel Blake” w reżyserii Kena Loacha to  zabawna, poruszająca i chwytająca za serce historia dojrzałego mężczyzny, który decyduje się pomóc samotnej matce z dwójką dzieci stanąć na nogi. Jednak gdy sam zacznie starać się o rentę, trafi w tryby bezdusznej, biurokratycznej machiny niczym z powieści Franza Kafki. Pomimo obojętności urzędników i kolejnych wyzwań, jakim muszą sprostać w codziennym życiu, Daniel i Katie na nowo odnajdą radość życia i prawdziwą przyjaźń.

Film został nagrodzony Złotą Palmą na festiwalu w Cannes. Docenili go również widzowie podczas Festiwalu Filmu I Sztuki dwa BrzegiMFF w Locarno, czy MFF w San Sebastian – na każdym z nich film zdobył główną Nagrodę Publiczności. Podczas świdnickiego festiwalu SPEKTRUM, film zostanie pokazany kilka dni po polskiej premierze.

Ponadto, tegoroczna edycja Świdnickiego Festiwalu Filmowego przewiduje też prężną scenę muzyczną. Zapraszamy na koncert zespołu Makabreski, który wystąpi 9 listopada, tuż po projekcji filmu otwarcia, w Świdnickim Ośrodku Kultury. Makabreski to niezwykły projekt muzyczno-wizualny. Tworzą go Natalia Grosiak z zespołu Mikromusic oraz Bolek Makabreski (znany m.in z zespołów Ahimsa, Elvis Deluxe czy chociażby The Black Tapes). We wrześniu, nakładem wytwórni Kayax, ukazała się ich debiutancka płyta „Makabreski”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *