IV i III liceum przed 1 września

Od 1 września III Liceum Ogólnokształcące i Zespół Szkół nr 3 w Świdnicy zaczną działać jako jeden organizm. Połączenie tych szkół nastąpiło decyzją rady powiatu. Jak licea przygotowane są do tego nowego startu? Co się zmieni?

Od 1 września III Liceum Ogólnokształcące i Zespół Szkół nr 3 w Świdnicy zaczną działać jako jeden organizm. Połączenie tych szkół nastąpiło decyzją rady powiatu. Jak licea przygotowane są do tego nowego startu? Co się zmieni?

 

 

W artystycznym liceum przy ul. Kościelnej, którego nazwa póki co pozostaje taka sama, bez zmian pozostanie też dyrektor. W dalszym ciągu będzie nim Krzysztof Frączek. Zmieni się natomiast wicedyrektor. Dłużej nie będzie nim już Elżbieta Dawidowicz, a zostanie nim była dyrektor Zespołu Szkół nr 3 (czyli IV LO) – Marzena Łysoniek-Mańkowska.

W tej chwili (od red. na dzień 20 sierpnia) przygotowujemy się do rad pedagogicznych i określamy wszystkie sprawy okołooświatowe. Mocno współpracujemy z panią dyrektor, która ma sporo dodatkowej pracy związanej z zamknięciem i archiwizowaniem IV LO. Robimy co w naszej mocy by zapewnić jak największy komfort uczniom i by wszystko było na 1 września przygotowane jak należy – mówi Krzysztof Frączek.

Marzena Łysoniek-Mańkowska dodaje, że współpraca obu jednostek jest i będzie, dlatego wszystko powinno dobrze funkcjonować w nowym roku szkolnym. – Jest wola współpracy, otwartość, szczerość, uda się zbudować jeden organizm. Młodzież dalej będzie się uczyć w budynku przy Kościelnej, już się ze sobą poznała w poprzednich latach po tym jak opuściliśmy ul. Strzelińską i przeniesiono nas do siedziby III LO. Zostało powiększone boisko, które tworzy dobrą bazę do zajęć sportowych także dla naszych klas. Mam nadzieję, że klasy mundurowe nie znikną, a z połączenia artystów z mundurowymi powstaną jakieś inne, ciekawe działania – komentuje przyszła wicedyrektor III LO.

Nie uszczupli się na pewno grono zatrudnionych. Wicedyrektorki obu szkół przejdą na etaty nauczycielskie. Tylko jedna osoba będąca na emeryturze nie będzie kontynuować pracy w roku szkolnym 2015/2016.

Jest jedna rzecz, która z pewnością się zmieni – wieloletnia historia… Od tej pory nie mamy w Świdnicy już czterech liceów, tylko trzy. Pod znakiem zapytania stoi też nazwa dla połączonej szkoły. Dyrekcja III LO gotowa jest na przyjęcie głosu całej społeczności szkolnej w sprawie imienia dla nowego organizmu.

Od 50 lat mamy imię Marii Skłodowskiej-Curie, ale jak wiadomo imię Orląt Lwowskich uczniowie Zespołu Szkół nr 3 również nosili z godnością – mówi Krzysztof Frączek.

Kwestia nazwy z pewnością pojawi się w przyszłości na posiedzeniu rady pedagogicznej.

MM

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *