Inwestują miliony, zatrudnią 100 osób

45 milionów złotych zainwestuje Electrolux w rozbudowę fabryki w Świdnicy. – To już pewne. Planujemy zatrudnić dodatkowe 100 osób, na które czekać będą szkolenia oraz gwarancja stabilnego zatrudnienia – mówi Piotr Kuś, dyrektor świdnickiej fabryki.

DSC02527

Do końca 2016 roku powstanie nowa hala produkcyjna, magazyn wyrobów gotowych, zaplecze dla pracowników i sala szkoleniowa. Inwestycja szacowana jest na 45 milionów złotych. Cel tych działań jest jeden, zwiększenie wydajności. Obecnie w fabryce pracuje około 1200 pracowników, którzy w 2015 roku wyprodukowali milion sto dwadzieścia cztery tysiące sztuk kuchenek.

To niezwykle ważna dla nas inwestycja. Chcemy dzięki niej uzyskać większą wydajność produkcji na poziomie 1,5 miliona sztuk naszych produktów rocznie. Wiemy, że jest to możliwe dzięki ciężkiej pracy i zaangażowaniu całego zespołu. Jednocześnie wszystkich zainteresowanych pracą w naszej firmie zachęcamy do kontaktu. Planujemy zatrudnić dodatkowe 100 osób, na które czekać będą szkolenia oraz gwarancja stabilnego zatrudnienia – mówi Piotr Kuś, dyrektor fabryki w Świdnicy, który spotkał się z prezydent Świdnicy i jej zastępcą Markiem Suwalskim, by poinformować o planów inwestycyjnych przedsiębiorstwa.

Electrolux w Świdnicy to prężnie działający zakład, zatrudniający setki osób i gwarantujący stabilne warunki pracy i płacy. Większość z pracujących tu osób ma umowy na czas nieokreślony, co w dzisiejszych czasach niestety nie jest standardem. Tym bardziej cieszy fakt, że firma planuje rozbudowę i stworzenie kolejnych miejsc pracy dla 100 osób. Dla mnie osobiście wizyta w świdnickiej fabryce miała ogromny walor poznawczy. Mogłam poznać cały proces technologiczny, podczas którego praca ludzi i najnowocześniejszych robotów produkcyjnych pozostaje w doskonałej symbiozie – stwierdziła po wizycie Beata Moskal-Słaniewska, prezydent Świdnicy.

DSC02511

***

Electrolux to jeden z największych dostawców urządzeń do zastosowań domowych jak i profesjonalnych na świecie. Sprzedaje ponad 40 milionów produktów każdego roku do odbiorców w ponad 150 krajach. Jest producentem m.in. pralek, zmywarek, lodówek, odkurzaczy i kuchenek pod markami takimi jak: Electrolux, AEG, Zanussi, Eureka, Faure i Frigidaire.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *