Interwencje straży miejskiej

straz miejskaa

Spokojne wybory

W dniu wyborów do sejmu i senatu funkcjonariusze Straży Miejskiej w Świdnicy nie tylko brali czynny udział w zabezpieczaniu sprawnego przebiegu głosowania. Służyli również pomocą przy przewożeniu osób niepełnosprawnych, mających problem z poruszaniem się do lokali wyborczych, by mogli  oddać swój głos.

Głośny pies

Dyżurny odebrał zgłoszenie od zdenerwowanej mieszkanki ul. Westerplatte. Kobieta twierdziła, iż od kilku dni pies sąsiadów ciągle wyje i szczeka zakłócając jej spokój, a sąsiedzi na zwracane uwagi nie reagują.

Przybyły na miejsce patrol potwierdził uciążliwość psa sąsiadów. Interwencja strażników zakończyła się mandatem dla właściciela psa i zobligowaniem go do poczynienia niezbędnych kroków by taka sytuacja nie miała więcej miejsca.

Drzewo na placu zabaw

Do Komendy Straży Miejskiej w Świdnicy napłynęło telefoniczne zgłoszenie, że na terenie parku Sikorskiego, przy placu zabaw przewróciło się drzewo.

Skierowany w to miejsce patrol stwierdził, że ułamał się duży konar drzewa i opiera się on na sąsiednim drzewie. W związku z realnym zagrożeniem dla poruszających się w tym miejscu dzieci i dorosłych strażnicy zabezpieczyli taśmą miejsce, oraz powiadomili zarządcę terenu. Następna kontrola tego miejsca wykazała, że zarządca wywiązał się ze swoich obowiązków i usunął zagrożenie.

Kolejny pijany

Do dyżurnego wpłynęło telefoniczne zgłoszenie o tym, że na ławce przed domem handlowym na pl. Grunwaldzkim leży nietrzeźwy mężczyzna.

Skierowany w to miejsce patrol stwierdził, że znany im bezdomny mężczyzna znajduje się w stanie zatrucia alkoholowego, po spożyciu najprawdopodobniej denaturatu. Na miejsce zostało wezwane pogotowie ratunkowe, którego załoga potwierdziła diagnozę strażników i zabrała bezdomnego do szpitala na odtrucie.

(Opr)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *