Impreza w szopce

Pili wino, rozkopywali siano, rzucali figurką. Grupa młodych osób postanowiła urządzić sobie imprezę w szopce ustawionej na świdnickim Rynku.

W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia 26 grudnia o godz. 20.40 uwagę operatora monitorującego straży miejskiej przykuła grupa dziewięciu rozbawionych młodych osób, które wykonywały sobie zdjęcia przy szopce w Rynku. – Trzem spośród nich nie wystarczyły takie zdjęcia i postanowili robić je w środku szopki. Jeden z panów popijając wino musujące rozkopywał siano. Następnie postanowił zdjąć jedną z drewnianych belek zabezpieczających inscenizację i rzucić nią w kierunku znajomych. Po czym przeniósł ją do postaci Marii Kunic na ławkę nieopodal, gdzie zabawę przerwał wjeżdżający do Rynku radiowóz Straży Miejskiej – relacjonuje Jacek Budziszewski ze Straży Miejskiej w Świdnicy.

Grupa pospiesznie rozbiegła się w kierunku ul. Grodzkiej i Franciszkańskiej. Strażnicy miejscy na ul. Franciszkańskiej ujęli trzech najbardziej zaangażowanych młodzieńców. Dla dwóch z nich to spotkanie z mundurowymi zakończyło się pouczeniem trzeci otrzymał mandat i został zobowiązany do doprowadzenia inscenizacji do stanu pierwotnego.

(SM)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *