Ile pieniędzy na sport w Świdnicy? (FOTO)

sport 14

sport 14Finansowanie sportu na podobnym poziomie jak w latach ubiegłych, powstanie w urzędzie miejskim stanowiska dla osoby zajmującej się współpracą z klubami sportowymi oraz powrót do pomysłu Rady Sportu – ciała doradczego, skupiającego przedstawicieli klubów i organizacji. Taki pomysł na świdnicki sport ma nowa nowa prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska.

Finansowanie sportu na podobnym poziomie jak w latach ubiegłych, powstanie w urzędzie miejskim stanowiska dla osoby zajmującej się współpracą z klubami sportowymi oraz powrót do pomysłu Rady Sportu – ciała doradczego, skupiającego przedstawicieli klubów i organizacji. Taki pomysł na świdnicki sport ma nowa nowa prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska. sport 16

Prezydent wraz ze swoim zastępcą Szymonem Chojnowskim, Tadeuszem Niedzielskim, dyrektorem Departamentu Edukacji, Kultury i Spraw Społecznych, Danutą Nowicką, kierowniczką Referatu Kultury, Sportu i Współpracy z Organizacjami Pozarządowym i Jackiem Piekunko, kierownikiem Referatu Promocji i Wspierania Przedsiębiorczości spotkała się z przedstawicielami klubów i stowarzyszeń sportowych w poniedziałek, 19 stycznia. W sali USC stawili się reprezentanci ponad trzydziestu podmiotów, od największych klubów, jak Polonia-Stal, ŚKPR, MKS po miłośników krótkofalówek i golfa.

Każdy z gości miał kilka minut na przybliżenie swojej dyscypliny, zasięgu szkolenia, sukcesów. – Dla każdego z Was, to właśnie Wasz klub jest najważniejszy i najlepszy. I bardzo dobrze, bo właśnie dzięki takim pasjonatom te kluby istnieją – mówiła Beata Moskal-Słaniewska. – W tym roku nie będzie rewolucji w finansowaniu sportu, ale chcemy by w drodze ewolucji w przyszłości podział środków był bardziej sprawiedliwy, a dostrzeżone zostały także te mniejsze kluby, które ze względu na specyfikę, trudność dyscypliny są mniej popularne, chociaż też odnoszą sukcesy.

Utrzymany zostanie pomysł dotowania wiodących dyscyplin ze środków na promocję miasta. (W ubiegłym roku przeznaczono na ten cel 1 mln 200 tys. zł. 630 tys. zł trafiło do klubów piłkarskich Polonia-Stal i Gryf, 343 tys. z do ŚKPR-u, a 208 tys. zł do MKS-u). Obecnie Urząd Miejski przygotowuje podział pieniędzy na 2015 rok.

(ramone)m foto Wiktor Bąkiewicz

{gallery}galerie/150119sport{/gallery}

{fcomment}

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *