II Szopotarg już w tę sobotę

Kiermasz rękodzieła, rozmaitości i zdrowej żywności przed nami. Druga edycja Szopotargu zaplanowana jest na sobotę, 10 października, od godz. 12.00. W programie bazarek używanych rzeczy, bezpłatny teatrzyk dla dzieci i I Mistrzostwa Świdnicy w Jedzeniu Pizzy. Podczas imprezy zbierane będą pieniądze na rehabilitację pięcioletniej Asi Krzyśpiak ze Świdnicy.

 

Kiermasz rękodzieła, rozmaitości i zdrowej żywności przed nami. Druga edycja Szopotargu zaplanowana jest na sobotę, 10 października, od godz. 12.00. W programie bazarek używanych rzeczy, bezpłatny teatrzyk dla dzieci i I Mistrzostwa Świdnicy w Jedzeniu Pizzy. Podczas imprezy zbierane będą pieniądze na rehabilitację pięcioletniej Asi Krzyśpiak ze Świdnicy.

Kiermasz Szopotarg zaprosił tym razem nie tylko rękodzielników ze Świdnicy i okolic. Podczas tej zupełnie darmowej imprezy (i dla wystawców, i dla odwiedzających) na wszystkich czeka wiele atrakcji. Organizatorzy przygotowali nie tylko stoiska dla wystawców, ale i Asiulkowy Ryneczek, miejsce, gdzie będą sprzedawane piękne przedmioty i pyszne ciasta specjalnie dla Asi Krzyśpiak. Pięciolatka urodziła się z mózgowym porażeniem dziecięcym, obustronną dysplazją stawów biodrowych, upośledzeniem umysłowym w stanie głębokim, wadą wzroku i epilepsją. Musi być ciągle rehabilitowana. A to kosztuje. Podczas pierwszej edycji Szopotargu – w lipcu tego roku – również zbierano dla Asieńki.

Za darmo bazarek i przedstawienie dla dzieci

W Starej Szopie w godz. 12.00-14.00 działał będzie bazarek: oddam, sprzedam, zamienię. Wystawić się może każdy chętny z niepotrzebnymi w domu sprzętami (szczególnie dla mam i dzieci), a także z książkami. Udział w bazarku jest bezpłatny.

Na godz. 15.00 zaplanowano przedstawienie Teatru Bajka z Wałbrzycha „Skacząca Królewna”. To pouczający spektakl lalkowy dla najmłodszych. W programie poza występem krótka lekcja lalkarstwa, podczas której dzieci dostaną teatralne lalki do ręki. Wstęp wolny!

I Mistrzostwa Świdnicy w Jedzeniu Pizzy

Podczas Szopotargu przeprowadzimy też I Mistrzostwa Świdnicy w Jedzeniu Pizzy – mówi Magdalena Cała, właścicielka Starej Szopy. – Na śmiałków czekać będą pizze o średnicy pół metra i wadze kilograma.

Za zajęcie I miejsca w mistrzostwach zwycięzca otrzyma nagrodę o wartości 200 zł, za II miejsce zostanie przyznana nagroda o wartości 100 zł a za III miejsce – nagroda o wartości 50 zł. Zawodnik, który nie zje całej pizzy, będzie mógł resztki zabrać do domu. Zapisy do mistrzostw będą przyjmowane w dniu zawodów od godz. 14.00. Wpisowe wynosi 10 zł.

Rozmaitości dla małych i dużych

Co przedstawią wystawcy Szopotargu?

Umilamy czas niemowląt, ułatwiamy życie rodzicom, upiększamy dziecięcy świat, wszystko szyjemy sami z wielką miłością Ślimakowej Mamy – mówi Monika Ferenc z Snail Mom Sews. – Na drugą edycję Szopotargu prócz dotychczasowej oferty przywieziemy mufki do wózków, mitenki, jesienno-zimowe czapy i kominy dla małych i dużych.

AgaArt Agnieszki Kowalczyk przygotowuje masę solną, filc i decupage oraz kartki ręcznie robione. Filc Mama Agnieszki Opyrchał wystawi jak zwykle głównie zabawki, ale również z racji jesieni i zbliżającej się zimy, czapy, chusty, kominy i inne potrzebne rzeczy. Kwadratowe Koty Sylwii Zwolińskiej pokażą zabawki, biżuterię, gadżety i mydła naturalne. Tochana Patrycji Marcinkowskiej: poduchy i czapki, a Justyna Michalska i Agnieszka Baca: kwiaty z krepiny i kule quillingowe.

Babeczki Cafe Dominiki Lipiec pokaże pierniki dekorowane i zdrowe ciasteczka. A sama Stara Szopa zaprezentuje zdrowe pizzerinki z mąk: żytniej, kukurydzianej i owsianej. Wystawią się jeszcze: 2 Życie Rzeczy Agnieszki Feruś i Ręczne Czary Mary Darii Janeczko.

Zapraszamy na II Szopotarg – już w sobotę, od południa, na pl. Ludowym 3a.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *