I LO w rankingu „Rzeczpospolitej” i „Perspektyw”

ddz1lo

ddz1loDzierżoniów. Po raz czternasty dziennik „Rzeczpospolita” i miesięcznik „Perspektywy” ogłosiły ogólnopolski ranking szkół ponadgimnazjalnych. I Liceum Ogólnokształcące w Dzierżoniowie zajęło w nim 13. miejsce w województwie dolnośląskim i 198. miejsce w kraju.

Po raz czternasty dziennik „Rzeczpospolita” i miesięcznik „Perspektywy” ogłosiły ogólnopolski ranking szkół ponadgimnazjalnych. I Liceum Ogólnokształcące w Dzierżoniowie zajęło w nim 13. miejsce w województwie dolnośląskim i 198. miejsce w kraju.ddz1lo
W zestawieniu ujęto 500 liceów i 250 techników z całego kraju – szkoły te były oceniane osobno. I Liceum Ogólnokształcące im. Jędrzeja Śniadeckiego w Dzierżoniowie wciąż ma swoje miejsce w czołówce tego rankingu i wyprzedza szkoły wrocławskie, wałbrzyskie i świdnickie. W tym roku I LO zajęło 13. miejsce w województwie dolnośląskim i 198. miejsce w kraju. To jedyna szkoła ponadgimnazjalna z powiatu dzierżoniowskiego występująca w rankingu.
W konkursie brane są pod uwagę sukcesy uczniów w olimpiadach przedmiotowych, ich wyniki na maturze oraz opinia o uczniach szkoły wyrażona przez kadrę akademicką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *