I etap rozbudowy zakończony. Koniec z drugimi zmianami (FOTO)

O cztery nowe pomieszczenia wzbogaciła się Szkoła Podstawowa nr 1 w Świdnicy. Dziś w towarzystwie władz i zaproszonych gości dokonano symbolicznego otwarcia nowego segmentu dydaktycznego.

sp 1 (18)

W ramach zadania, którego realizacja rozpoczęła się w lipcu 2015 roku, zrealizowano budowę dwóch sal dydaktycznych, dwóch pomieszczeń świetlicowych, ciągów komunikacyjnych i zaplecza sanitarnego.

Dzisiejszy dzień jest szczególny dla całej społeczności szkolnej. Dzięki zakończonej inwestycji nasza szkoła wzbogaciła się o cztery pomieszczenia: o dwie klasy w edukacji wczesnoszkolnej i dwa pomieszczenia związane z opieką świetlicową. Jesteśmy wdzięczni wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że nasi młodsi uczniowie będą uczyć się i bawić w pięknych, nowoczesnych, ciepłych i jasnych pomieszczeniach. Myślę, że najważniejsze dla uczniów i ich rodziców jest to, że od jutra w naszej szkole nie będzie drugiej zmiany. Wszystkie dzieci w SP nr 1 jutrzejsze zajęcia rozpoczną o godzinie 8 rano – mówiła Alicja Karol, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Świdnicy i podziękowała władzom miasta za możliwość zrealizowania tej inwestycji.

 – Nie ma ważniejszej inwestycji niż inwestycja w dzieci. To, żeby się uczyły się one w dobrych warunkach, jest rzeczą bardzo istotną – stwierdziła prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska i zaznaczyła, że na początku, gdy były prowadzone rozmowy o rozbudowie szkoły, to była mowa o dwóch etapach rozbudowy. – To nie jest tak, że z czegoś zrezygnowaliśmy, ale obecnie czekamy na decyzje rządu dotyczące systemu oświaty w Polsce. Jeśli będziemy przekonani, że ta druga część jest potrzebna, to oczywiście zrealizujemy drugi projekt.

Wybudowanie nowych sal zajęć oraz zakup mebli i pomocy szkolnych kosztowało ponad 1,4 mln zł i wydatek ten w całości poniosło Miasto Świdnica.

Tekst i foto Beata Figurna-Garbiec

Więcej szczegółów na ten temat w kolejnym, papierowym wydaniu „Wiadomości Świdnickich”.

1 thought on “I etap rozbudowy zakończony. Koniec z drugimi zmianami (FOTO)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *