Hitowe Dni Wałbrzycha

dni_walb

dni_walbAtrakcją święta miasta będą Wilki, Kora i Kombi oraz Wampiriada z prawdziwą krwią, a także lunapark z dmuchanym zamkiem, autami elektrycznymi, kolejką górską i domem strachu. Jednym słowem – dla każdego coś miłego.

 

Atrakcją święta miasta będą Wilki, Kora i Kombi oraz Wampiriada z prawdziwą krwią, a także lunapark z dmuchanym zamkiem, autami elektrycznymi, kolejką górską i domem strachu. Jednym słowem – dla każdego coś miłego.dni_walb

Od piątku, 31 sierpnia do niedzieli, 2 września potrwają Dni Wałbrzycha. – Wałbrzyszanie cały rok czekają na ten okres. W ubiegłym roku z atrakcji skorzystało 100 tysięcy mieszkańców – mówi

wiceprezydent miasta, Zygmunt Nowaczyk.

W tym roku ma być jeszcze lepiej. Scena na stadionie na Piaskowej Górze będzie miała 14 m szerokości i 12 m głębokości, jej wysokość sięgnie czwartego piętra. Montowana będzie już od środy. Do Wałbrzycha zjedzie 5 tirów sprzętu technicznego. .

– Chcemy przy tej okazji wypromować artystów miejscowych. Obok gwiazd wystąpi świdnicka grupa rockowa Guys of Destruction, młodzież z Zespołu Szkół nr 2 z piosenkami z Metra, grupa taneczna z WOK, a w niedzielę przed grupą Kombi zaśpiewa wałbrzyszanka Edyta Nawrocka – mówi kierownik impresariatu WOK, Joanna Kakuba. Gwoździem programu będą oczywiście występy gwiazd. Oprócz Kombi, zagrają także Wilki i Kora.

Zabawy dla dzieci i występy grup dziecięcych, konkursy, kabaret, lunapark z bungee o wysokości 80 m i wirowanie na linie uwiązanej do śmigła helikoptera oraz szereg rozgrywek sportowych mają zadowolić wszystkich. No i coś pożytecznego – Wampiriada, czyli zbiórka krwi w sobotę, 1 września w godzinach 10.00 – 15.00. Każdy mieszkaniec dorosły, zdrowy, legitymujący się dokumentem tożsamości i numerem PESEL, po lekkim śniadaniu będzie mógł oddać krew. Utrata standardowej dawki krwi nie szkodzi w najmniejszym stopniu.

– Zapraszamy mieszkańców miasta i regionu do uczestnictwa, do zabawy, do wesołego i atrakcyjnego zakończenia wakacji – mówi organizator Dni Wałbrzycha, dyrektor Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury Jarosław Buzarewicz.

Fot. Elżbiet Gargała

Organizatorzy Dni Wałbrzych (od lewej): dyrektor WOK Jarosław Buzarewicz, dyrektor OSiR-u Mariusz Gawlik, szefowa impresariatu WOK Joanna Kakuba i wiceprezydent miasta Zygmunt Nowaczyk zapraszają mieszkańców całego regionu do zabawy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *