Hit na otwarcie piłkarskiego sezonu!

Elektryzujące kibiców derby przyjaźni z Górnikiem Wałbrzych rozpoczną rundę wiosenną na piłkarskich boiskach w Świdnicy. Mecz, którego stawką jest finał Pucharu Polski na szczeblu OZPN Wałbrzych zaplanowano na sobotę, 10 marca, na tydzień przed startem zmagań w IV lidze.

Dla obu drużyn będzie to próba generalna przed meczami o ligowe punkty, Stawka i prestiżowy charakter spotkania sprawia jednak, że emocji nie powinno zabraknąć. Gospodarzem pojedynku będzie Polonia-Stal Świdnica. Początek o godzinie 12.00.

W tym sezonie Polonia-Stal już raz mierzyła się z Górnikiem. 9 września w Świdnicy goście wygrali 2:1. W drodze do półfinału Pucharu Polski OZPN Wałbrzych Polonia-Stal kolejno pokonała 9:0 Czarnych Wałbrzych, 5:1 Górnika Nowe Miasto Wałbrzych i 4:0 Karolinę Jaworzyna Śląska. Górnik natomiast wygrał 6:1 z MKS-em Szczawno-Zdrój, 3:1 z Górnikiem Boguszów-Gorce i po rzutach karnych 3:2 (1:1) z AKS-em Strzegom.

Zwycięzca meczu Polonia-Stal – Górnik zagra w finale ze zwycięzcą drugiego półfinału pomiędzy Lechią Dzierżoniów i Orłem Ząbkowice.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *