Hejty zamalowane [FOTO]
![](https://ws-24.pl/wp-content/uploads/2015/09/IMG_2514.jpg)
Kilkanaście osób stawiło czoła wulgarnym i nieestetycznym napisom, które „zdobiły” mur Parku Centralnego w Świdnicy. Społeczne malowanie odbyło się w ramach akcji „HejtStop”, która odbyła się po raz drugi.
Kilkanaście osób stawiło czoła wulgarnym i nieestetycznym napisom, które „zdobiły” mur Parku Centralnego w Świdnicy. Społeczne malowanie odbyło się w ramach akcji „HejtStop” po raz drugi.
Po udanym debiucie akcji w marcu, gdzie kilkadziesiąt osób zamalowało wulgarne napisy na moście w parku przy ul. Śląskiej, Stowarzyszenie Aktywności Obywatelskiej „Carpe Diem” po raz drugi zachęciło do chwycenia za wałki i pędzle. Tym razem za cel wzięto mur między bramą od placu Wojska Polskiego i schodami. Aktywnością wykazało się kilkanaście osób, w tym prezydent Beata Moskal-Słaniewska, Mateusz Jadach z biura prasowego urzędu miejskiego czy poseł Teresa Świło. .
Akcje cyklu „Hejt Stop” odbywają się w całej Polsce. Inspiratorem wydarzenia jest stowarzyszenie Projekt: Polska. Idea jest prosta: zakrycie farbą obraźliwych napisów na murach oraz wykorzenienie z internetu tak zwanego hejtowania.
Szerszej relacji szukaj w poniedziałkowych „Wiadomościach Świdnickich”.
mm
{gallery}galerie/150926hejt{/gallery}
{fcomment}