Haniu, jesteś wielka!

Słyszeliśmy już o młodzieży i dorosłych, którzy zdecydowali się przekazać swoje ścięte włosy na rzecz Fundacji Rak’n’Roll. Powstają z nich peruki, które za darmo trafiają do kobiet chorych na nowotwór, poddawanych chemioterapii.  Haniu, być może jesteś jedyną  w Polsce, a z pewnością jedną z niewielu osób, która na taki gest zdecydowała się w tak młodym wieku. Podkreślali zgodnie wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek, redaktor naczelny Wiadomości Świdnickich Rafał Pawłowski oraz dyrektor SP w Pszennie Tadeusz Szarwaryn wręczając Hannie Janik, voucher do salonu fryzjerskiego i składając gratulacje jej mamie.

Przypomnijmy. Uczennica klasy III a Szkoły Podstawowej w Pszennie Hanna Janik dwa dni po I Komunii Świętej ścięła swoje piękne, długie włosy. Wiele dziewczynek decyduje się na taki krok, więc nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że Hania postanowiła wesprzeć  fundację Rak’n’Roll, oddając swoje włosy na rzecz kobiet dotkniętych chorobą nowotworową.

Uczennica SP w Pszennie, której włosy jeszcze do niedawna sięgały kolan, z dumą prezentowała swoją nową, krótką fryzurę. To był świadomy wybór Hani – podkreślała z dumą jej mama. Dyrektor szkoły Tadeusz Szarwaryn zwrócił uwagę na dojrzałość uczennicy i przemyślaną decyzję, której pozazdrościć może jej wielu dorosłych. Po twojej wizycie u fryzjera i przekazaniu włosów zrobiło się o akcji dużo głośniej. Jeżeli nie już, to być może za rok, twój piękny gest uruchomi lawinę podobnych decyzji wśród twoich rówieśników.

Szlachetny gest Hanny Janik chwycił za serce wiele osób, a w szczególności redakcję Wiadomości Świdnickich oraz wójt gminy Świdnica Teresę Mazurek, którzy uhonorowali Hanię i jej mamę voucherem do salonu fryzjerskiego. Dyplom i gratulacje do młodej uczennicy skierowała też sama Fundacja Rak’n’Roll.  Haniu jesteś wielka – mówiła wójt gminy Teresa Mazurek.

Celem akcji „Daj włos!” organizowanej przez fundację jest pozyskiwanie peruk dla kobiet poddawanych chemioterapii. Każdy może pomóc. Wystarczą włosy odpowiedniej długości ścięte w sposób opisany w instrukcji dostępnej na stronie fundacji www.raknroll.pl  i wysłanie ich wraz z oświadczeniem pod wskazany adres. Akcja „Daj włos!” staje się coraz bardziej popularna, jednak nie co dzień tak młoda osoba decyduje się na tak świadomy krok. Tym bardziej jesteśmy dumni z Hanny Janik.

1 thought on “Haniu, jesteś wielka!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *