Halo! Jest tam kto? (FOTO)

teatr

teatrSpektakl „Niehalo” przygotowany przez grupę warsztatową Alchemii Teatralnej pod okiem instruktorów Juliusza Chrząstowskiego i Dariusza Jarosa ponownie zagościł na świdnickiej scenie teatralnej.


Spektakl „Niehalo” przygotowany przez grupę warsztatową Alchemii Teatralnej pod okiem instruktorów Juliusza Chrząstowskiego i Dariusza Jarosa ponownie zagościł na świdnickiej scenie teatralnej.

teatr

Młodzi alchemicy na deskach teatru wystąpili wczoraj, 9 marca. „Niehalo” powstał na motywach powieści Ignacego Karpowicza, która opowiada o frustracji młodego człowieka rozczarowanego życiem i polską rzeczywistością.

Świdniccy alchemicy postanowili zmierzyć się z powieścią i pokazać ją w teatralnej formie. I wyszło znakomicie. Ciekawa konstrukcja, widownia przeniesiona na scenę i ciasna klatka. Zobaczyliśmy w niej 24 – letniego studenta, prawie magistra, który żyje ze swoją rodziną, psem i akwarium na 60 metrach kwadratowych i czuje się właśnie jak w klatce. Nie zgadza się na obowiązujące normy i pragnie oderwać się od codziennych obowiązków. Jego rzeczywistość pokazana jest jako chaotyczna, ale spójnie opowiedziana.

Przypomnijmy, spektakl „Niehalo” miał swój debiut 7 lutego podczas odbywającego się w Świdnicy XII Forum Teatrów Niezależnych.

(BFG), fot. Wiktor Bąkiewicz

{fcomment}

{gallery}galerie/150309teatr{/gallery}

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *