Gwiazdy sportu i Puchar Świata w Świdnicy!

gimnazjum 08

gimnazjum 08Coraz większego rozmachu nabiera organizowane przez Gimnazjum nr 3 w Świdnicy Międzypokoleniowego Forum Lokalnych Sportowców. Jego druga edycja odbędzie się w piątek, 13 lutego. Do szkoły zjedzie kilkudziesięciu byłych i aktualnych mistrzów sportu. Prawdziwą wisienką na torcie będzie jednak prezentacja Pucharu Świata siatkarzy, który nasza męska reprezentacja wywalczyła w ubiegłym roku na zawodach w Polsce. Trofeum będzie tez można podziwiać w Wieży Ratuszowej.

Coraz większego rozmachu nabiera organizowane przez Gimnazjum nr 3 w Świdnicy Międzypokoleniowego Forum Lokalnych Sportowców. Jego druga edycja odbędzie się w piątek, 13 lutego. Do szkoły zjedzie kilkudziesięciu byłych i aktualnych mistrzów sportu. Prawdziwą wisienką na torcie będzie jednak prezentacja Pucharu Świata siatkarzy, który nasza męska reprezentacja wywalczyła w ubiegłym roku na zawodach w Polsce. Trofeum będzie tez można podziwiać w Wieży Ratuszowej. plakat-2015

Każdy, kto chciałby na żywo zobaczyć ten najcenniejszy puchar będzie miał niepowtarzalną okazję. Od godziny 9.00 do 14.00 w Gimnazjum nr 3 przy ul. Saperów 27a, a od godziny 14.30 do 18.00 w Wieży Ratuszowej – zapowiada Ewa Dryhusz, rzeczniczka prasowa Urzędu Miejskiego w Świdnicy. Każdy chętny będzie mógł zrobić sobie zdjęcie z pucharem.

Puchar mierzy 42.88 cm i waży 9 kilogramów, składa się z 12 elementów, symbolizujących każdego z zawodników w siatkarskiej drużynie. Części te połączone są bezszwowo w cylindryczny kształt, przedstawiający 12 zawodników. Podstawa pucharu zawiera nazwy poprzednich zdobywców tytułu mistrzów Świata.

Puchar będzie atrakcją II Międzypokoleniowego Forum Lokalnych Sportowców organizowanego pod hasłem „Mój sport, moja pasja”. – To duże wyróżnienie dla sportowego gimnazjum. Trofeum  zdobyte przez Biało-Czerwonych było już we Wrocławiu i w Wałbrzychu, teraz gościmy je w Świdnicy. Prezentacja wzbudza wszędzie spore zainteresowanie kibiców. Do przyjęcia trofeum przygotowywaliśmy się więc bardzo starannie. Chcemy, żeby prezentacja Pucharu Świata miała charakter profesjonalny i służyła popularyzacji tej dyscypliny sportu – opowiada Iwona Kasprzyk, dyrektor Gimnazjum nr 3 w Świdnicy z Oddziałami Sportowymi – szkoły, która jest pomysłodawcą i organizatorem przedsięwzięcia.

Uczniowie świdnickich szkół oraz okolicznych miejscowości spotkają się ze znakomitymi polskimi sportowcami na treningach, warsztatach i panelach dyskusyjnych. – Forum to wielkie święto sportu i zarazem dobra okazja do rozpropagowania wśród świdnickiej młodzieży idei, że sport może być sposobem na życie – mówi prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska, która wraz z Marszałkiem Województwa Dolnośląskiego objęła honorowym patronatem drugą edycję Międzypokoleniowego Forum Lokalnych Sportowców.

W programie przewidziano wiele atrakcji m.in. spotkanie z dietetykiem i lekarzem medycyny sportowej oraz warsztaty z gwiazdami sportu, a także „Kwadratowy stół sportowy”, czyli debatę młodzieży z zaproszonymi gośćmi na temat roli i rangi lekcji wychowania fizycznego. Będą też otwarte treningi z uczniami Gimnazjum Nr 3 uprawiającymi różne dyscypliny sportowe: piłkę ręczną, piłkę siatkową i piłkę nożną. Zostanie rozstrzygnięty Międzyszkolny Konkurs Fotograficzny „Mój sport, moja pasja” dla uczniów świdnickich i gminnych szkół podstawowych.

Dyrektor Gimnazjum nr 3 nada tytuł „Przyjaciela Szkoły” tym sportowcom i sponsorom, którzy systematycznie wspierają działania szkoły w udowadnianiu, że sport to wielka radość i satysfakcja, a czasami sposób na całe życie. gimnazjum 08

Swój udział w przedsięwzięciu zapowiedzieli m. in. Piotr Betlej (sport motocyklowy), Michał Bębenek (sport samochodowy), Tomasz Bohuszewicz (sporty walki), Michał Bobrowski (MMA), Jerzy Brzostowski (taekwondo), Elżbieta Gaszyńska (siatkówka), Wojciech Gumiński (piłka ręczna), Kamil Halicki (modelarstwo), Łukasz Halicki (modelarstwo), Ryszard Halicki (modelarstwo), Bartosz Huzarski (kolarstwo), Jarosław Lato (piłka nożna), Renata Mauer – Różańska (strzelectwo), Tomasz Pałamarz (strzelectwo), Bogumiła Pyziołek (siatkówka), Dawid Przysiek (piłka ręczna), Paweł Sawicki (piłka nożna), Magdalena Sadowska (siatkówka), Piotr Snopczyński (himalaizm), Bartosz Szubart (sporty walki), Dorota Świeniewicz (siatkówka)oraz uczniowie i absolwenci Liceum Ogólnokształcącego Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Kolarstwie w Świdnicy.

Zaproszenie znakomitych sportowców było możliwe dzięki współorganizatorom i partnerom m. in. Urzędowi Miejskiemu, klubom sportowym: ŚKPR, MKS, UKS Dekoria, Polonia-Stal Świdnica.

Początek spotkania w piątek, 13 lutego o godz. 9.00 w Gimnazjum nr 3, ul. Saperów 27a.

{fcomment}

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *