Gryf poszedł w ślady chłopców z SP 6

Ośmiolatkowie z UKS Gryf Świdnica pozazdrościli sukcesu starszym kolegom ze Szkoły Podstawowej nr 6 i zwyciężyli w kategorii U 8 w finale dolnośląskim turnieju „Z podwórka na  stadion o Puchar Tymbarku”.  Gryf nie pojedzie jednak do Warszawy, bo w tej kategorii wiekowej rywalizacja kończy się na szczeblu wojewódzkim.

gryf

Młodzi piłkarze trenowani przez Janusza Masnego przeszli przez zawody jak burza. Wygrali wszystkie sześć meczów, a na dokładkę nie stracili ani jednej bramki. Bilans 35:0 robi wrażenie! – To bardzo dobra grupa chłopców. Część z nich ma zresztą dobre piłkarskie geny. W drużynie są dwaj synowie Marka Patyka czy syn Marka Podleśnego mówi Janusz Masny.

Patryk Podleśny zdobył aż trzynaście bramek i był o krok od wywalczenia korony króla strzelców. Najlepszym zawodnikiem turnieju uznano innego gryfiaka – Nikodema Krakowiaka.

Gryf  Świdnica: Szymon Pieńkowski – Hubert Charuży, Nikodem Krakowiak, Filip Łuczak, Damian Patyk, Sebastian Patyk, Michał Haręza, Franciszek Kołakowski, Patryk Podleśny, Jakub Zienkiewicz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *