Gryf na piątkę!

Ze znakomitym wynikiem i całą masą fantastycznych wspomnień wrócili młodzi piłkarze kategorii U 10 Gryfa Świdnica z ogólnopolskiego finału prestiżowego turnieju „Z podwórka na stadion” o Puchar Tymbarka. Drużyna trenera Janusza Masnego zajęła świetne piąte miejsce, a jedynymi drużynami, które pokonały świdniczan byli finaliści turnieju – Akademia Młodych Orłów Rzeszów i Akademia Piotra Reissa Poznań.

W rozgrywanym w Warszawie od 30 kwietnia do 2 maja turnieju finałowym rywalizowali mistrzowie szesnastu województw. Finał odbył się na Stadionie Narodowym, nagrodą dla wszystkich graczy była możliwość obejrzenia na żywo finału Pucharu Polski Legia Warszawa – Arka Gdynia. – Poziom organizacji turnieju był doskonały. Wszystko zaplanowane co do sekundy, co do milimetra, wszystko zapięte na ostatni guzik. Poziom sportowy był bardzo wysoki, a na piłkarzy czekało wiele dodatkowych atrakcji. Nasze mecze oglądały takie znakomitości jak Zbigniew Boniek, Maciej Dorna, Czesław Michniewicz czy Andrzej Padewski opowiada Janusz Masny.

Młodzi świdniczanie okazali się prawdziwą rewelacją imprezy. Trafili do grupy śmierci z mistrzami województwa mazowieckiego, wielkopolskiego i łódzkiego. Zwycięstwa 2:0 (bramki: Sebastian Patyk, Szymon Pieńkowski) ze Zduńską Wolą i 2:1 (bramki: Nikodem Krakowiak – 2) z Varsovią oraz przegrana 1:2 (gol: Sebastian Patyk) z AMO Rzeszów dały świdniczanom awans do najlepszej ósemki turnieju. Tam znów nie dopisało szczęście w losowaniu, bo Gryf trafił na kolejnego faworyta – Akademię Piotra Reissa Poznań. Porażka po wyrównanej grze 0:1 zepchnęła gryfiaków do grupy drużyn walczących o miejsc 5-8. Tam świdniczanie pokonali 1:0 zespół z Zielonej Góry (gol: Krakowiak) oraz także 1:0 Akademię Młodych Orłów Kielce (gol: Damian Patyk).

Mistrzem Polski została AMO Rzeszów, która w finale pokonała 2:1 Akademię Piotra Reissa. – Przed turniejem piąte miejsce wzięlibyśmy w ciemno. Po turnieju pozostał lekki niedosyt. Uważam, że finał był w naszym zasięgu. Nie mieliśmy szczęście w losowaniu. Nie zmienia to jednak faktu, że chłopakom należą im się olbrzymie słowa pochwały – komentuje trener Masny.

Gryf Świdnica U10: Hubert Charuży, Nikodem Krakowiak, Sebastian Patyk, Damian Patyk, Patryk Podleśny, Jakub Kazimierski, Jakob Kosmala, Michał Haręza, Filip Łuczak, Szymon Pieńkowski. Trenerzy: Janusz Masny, Marek Podleśny, Aleksander Walaś.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *