GRUPA MARCONI – Warto na nich postawić

Około pięć dni potrzebowałoby pięć osób, aby ręcznie usunąć brzózki z terenu jednego hektara ziemi. Korzystając z usług firmy Marconi i ich specjalistycznego sprzętu, wykonanie tych samych prac zajmie tylko około pięciu godzin!

Grupa MARCONI w Świdnicy poszerza, i tak już szeroki, wachlarz swoich usług. Tym razem dotyczy on wykonywania usług specjalistycznym sprzętem pozwalającym skutecznie dbać o zieleń i wycinkę drzew, korektę gałęzi, mulczowanie traw, rekultywację gruntów do dopłat unijnych czy doprowadzenie gruntów do stanu tzw. dobrej kultury. – To oferta, z której mogą skorzystać wszyscy właściciele gruntów. Jeśli posiadają hektary zarośniętych gruntów drobnymi brzózkami bądź chwastami, powinni wynająć od nas specjalistyczny sprzęt, dzięki któremu szybko i skutecznie przygotują teren do swoich potrzeb. Co więcej, może nawet nie wiedzą, że mogą skorzystać z unijnych dopłat na utrzymanie tego terenu. W tym również pomożemy doradzając z jakiego rodzaju dofinansowania najlepiej skorzystać – wyjaśnia Robert Mucha, dyrektor operacyjny w Grupie MARCONI, oferującej już od dawna usługi z zakresu architektury krajobrazu, ogrodnictwa, wycinki i pielęgnacji drzew. Specjalistyczne maszyny, o których wspomina pan Robert, to m.in. frez leśny – służący do rekultywacji gruntów i przywracania terenu do tzw. dobrej kultury rolnej, mulczer, frez do pni, karczownik czy rębak. – Wszytko to pozwala nam kompleksowo obsłużyć klientów. To, co pięć osób robi przez pięć dni nasze maszyny wykonają w kilka godzin – zaznacza Robert Mucha. Lata doświadczeń pozwoliły firmie poznać potrzeby Klientów i dostosować do nich swoje usługi. Opierając się na wiedzy i doświadczeniu, pracownicy Grupy Marconi zwracają uwagę na potrzeby i oczekiwania firm i osób, z którymi współpracują.

Ciągły rozwój

Grupa MARCONI to jeden z większych pracodawców w Świdnicy. Obecnie firma zatrudnia ponad 400 osób. Świadczy m. in. usługi porządkowe na terenie miasta, powiatu i Dolnego Śląska. Dlaczego zaufało im tak wielu Klientów? Marconi to przede wszystkim wysoko wykwalifikowana i kompetentna kadra z wieloletnim doświadczeniem. Pracownicy dysponują nowoczesnym i wydajnym sprzętem, co umożliwia realizowanie usług w maksymalnie możliwym komforcie. Firma współpracuje z wyspecjalizowanymi dystrybutorami środków czystości oraz wciąż szkoli swój personel. – Wysoka jakość wykonywanych działań oraz systematycznie pogłębiana wiedza na temat profesjonalnych środków czystości oraz sprzętu, zapewniły nam ugruntowaną pozycję na rynku usług porządkowych. Gwarancją solidnie wykonanej usługi jest również opracowany, według standardów europejskich, system kontroli i weryfikacji wykonanych zadań – zaznacza Monika Mucha, szef obszaru usług porządkowych w Marconi.

Pracowników Grupy MARCONI spotkać można w wielu miejscach każdej firmy. Zaufali im m.in. Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna WSSE Invest Park oraz wiele krajowych i zagranicznych firm zlokalizowanych na terenie strefy, m.in. DSSE Daicel, Thermaflex, Cooper Standard i wiele innych jak ZUP Badura, Pebek czy Eltech. Od lat skutecznie dbają o ochronę budynków i osób. – Tworzymy skuteczne plany ochrony z uwzględnieniem preferencji klienta na podstawie analiz jego potrzeb i zagrożeń. Świadczymy pełen zakres usług ochrony: od monitoringu poprzez ochronę fizyczną do projektowania i realizacji systemów monitoringu – dodaje Krzysztof Rek, szef pionu ochrony w Marconi.

Dział pielęgnacji zieleni MARCONI tworzą starannie wybrani pracownicy posiadający szeroką wiedzę i doświadczenie z zakresu pielęgnacji drzew, krzewów i trawników, dobrze znający zagadnienia związane z ochroną i nawożeniem roślin. Prowadzą pielęgnację w cyklach wieloletnich oraz abonamentową i interwencyjną. Pod swoją opieką mają zarówno duże obiekty publiczne takie jak spółdzielnia mieszkaniowa w Świdnicy czy Dzierżoniowie jak również komercyjne oraz tereny inwestorów indywidualnych – firmy, domy jednorodzinne place zabaw. – Możemy zaprojektować i pielęgnować ogród, przystrzyc żywopłot, usunąć chwasty, przeprowadzić korektę drzew i krzewów, kosić i pielęgnować tereny zielone – wyliczają pracownicy MARCONI, którzy zimą zadbają również o odśnieżenie parkingu, ulicy czy placu. Kompleksowość usług na terenach dużych zakładów zapewniają usługi alpinistyczne, prace z użyciem podnośnika koszowego czy wynajem rusztowań.

Grupa Marconi to solidna lokalna firma, nagradzana wielokrotnie za swoje osiągnięcia na wielu płaszczyznach. Jest laureatem m.in. nagrody Świdnickiego Gryfa w kategorii „Gryf bez barier”. Jako zakład pracy chronionej umożliwia swoim klientom odpisy z tytułu wpłat dokonywanych na PFRON w wysokości do 70% wartości świadczonych przez Marconi usług.

Usługi medyczne

Drugim, dużym i prężnie rozwijającym się profilem działalności Marconi są usługi medyczne. Firma rozbudowała swój Dom Seniora Marconi w Świdnicy – nowoczesny ośrodek zapewniający kompleksową i całodobową opiekę osobom niepełnosprawnym, przewlekle chorym oraz osobom w podeszłym wieku. Placówka działa od dwóch lat i daje możliwość zamieszkania niemal pięćdziesięciu osobom.

Korzystając z szerokiej gamy usług Grupy Marconi ich klienci nie tylko otrzymują najwyższej jakości usługi ale także wspierają osoby niepełnosprawne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *