Grali nawet z Jurasikiem

Plejada znakomitych zawodników i zawodniczek z bardziej i mniej odległej przeszłości wzięła udział w piątej edycji Mistrzostw Polski masters w piłce ręcznej. W doborowym towarzystwie nie zabrakło świdniczan. Ekipa pod szyldem Oldboys Handball Team po raz pierwszy wystawiła zespoły w dwóch kategoriach wiekowych.  Starsza drużyna była o krok od medalu!

belpol dziadki

Turniej z udziałem ponad trzydziestu zespołów od 27 do 28 maja odbywał się w Krakowie. Rywalizowano w czterech kategoriach: żeńskiej powyżej 33 lat i trzech męskich: +35, +45 i +55 lat. Byli szczypiorniści Elmotu, Bel-Polu i ŚKPR-u wraz z przyjaciółmi zmontowali dwie drużyny. Zespół +35 U 35 w fazie grupowej przegrał z Zagłębiem Lubin oraz 10:17 oraz wygrał walkowerem 10:0 z Masters Puławy i awansował do strefy walczącej o lokaty 5-8. Tam świdniczanie kolejno ulegli Vive Oldboys Kielce (10:17), Chrobremu Głogów (11:16) i Pogoni Oldboys Zabrze (6:10) i ostatecznie w stawce dwunastu drużyn zajęli ósme miejsce. Mistrzem zostało lubińskie Zagłębie, a sportowym wydarzeniem turnieju była gra w Vive Mariusza Jurasika. Znakomity skrzydłowy zaledwie kilka dni wcześniej zakończył profesjonalną karierę i z marszu „wskoczył w buty” weterana.
O ile zespół kategorii +35 mógł mówić o szczęśliwym zbiegu okoliczności, który pozwolił zająć dość wysokie miejsce, o tyle drużynie kategorii +45 trochę tej sportowej fortuny zabrakło. W meczach grupowych Handball Oldboys Team Świdnica pokonał 12:10 Zagłębie Lubin oraz przegrał 10:11 z Warszawianką i 7:18 z Pabiksem Pabianice. Świdniczanom zabrakło jednej bramki do zajęcia drugiego miejsca w grupie i awansu do strefy medalowej. Na pocieszenie pozostał mecz o piąte miejsce i zwycięstwo 90:6 z zaprzyjaźnionym i oldbojami Górnika Złotoryja. Mistrzem Polski zostali szczypiorniści Pabiksu Pabianice. W pozostałych kategoriach triumfowały zespoły Zgody Bielszowice (K 33) iBłach Prószyński Bochnia (M 50).
–  Turniej był bardzo udaną imprezą, tak pod względem sportowym jak i towarzyskim, bo nadarzyła się okazja do spotkania wielu znajomych sprzed lat – mówi Paweł Marszałek z ekipy OHT Świdnica. – Chcielibyśmy, żeby za rok takie mistrzostwa odbyły się w Świdnicy. Spróbujemy podjąć w tym celu stosowne kroki.

Oldboys Handball Team Świdnica w Krakowie
Na V Mistrzostwach Polski Masters świdnicki zespół reprezentowali (na boisku, trybunach lub w kuluarach): Karol Zając, Ernest Jarosz,  Aleksandra Marszałek, Paweł Marszałek, Bvogdan Pawlina, Wanda Pawlina, Grzegorz Niewiadomski, Krzysztof Kasprzak, Piootr Babiarz, Jacek Przenzak, Dariusz Piechurski, Jarosław Stefaniak, Radosław Grajek, Piotr Marek, Łukasz Trzósło, Adam Werner, Jyef Wojciechowski, Marcin Lebiedziejewski, Danuta Zapart, Jaxcek Zapart, Elżbieta Madalińska, Edward Madaliński, Ryszard Sobków, Waldemar Antolak, Eliza Antolak, Agata Antolak

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *