Grad goli na otwarcie Silesian Cup (FOTO, VIDEO)

Za nami pierwszy dzień rozgrywanego w Świdnicy dziesiątego, jubileuszowego Międzynarodowego Turnieju Piłkarskiego Silesian Cup. Na obiektach OSiR-u walkę o bramki, punkty i atrakcyjne nagrody rozpoczęło 70 zespołów z Polski, Czech, Rosji, Łotwy, Ukrainy i Białorusi.

Za nami pierwszy dzień rozgrywanego w Świdnicy dziesiątego, jubileuszowego Międzynarodowego Turnieju Piłkarskiego Silesian Cup. Na obiektach OSiR-u walkę o bramki, punkty i atrakcyjne nagrody rozpoczęło 70 zespołów z Polski, Czech, Rosji, Łotwy, Ukrainy i Białorusi.

Zmagania młodych piłkarzy i piłkarek otworzyła efektowna ceremonia, podczas której zaprezentowała się grupa fire show Glingal, akrobaci MKS Polonia Świdnica, cheerleaderki z Gimnazjum nr 4 w Świdnicy, zawodnicy UKS Teakwondo Gryf Świdnica – mistrz świata Jerzy Brzostowski i medalista mistrzostw Polski Paweł Paździora, Międzynarodowa Młodzieżowa Orkiestra Anpfiff Europe oraz Krzysztof Zapart, uczestnik zawodów Gordona Bennetta w baloniarstwie. Okolicznościową formułkę „X jubileuszowy Międzynarodowy Turniej Piłkarski Silesian Cup uważam za otwarty wygłosiła Beata Moskal-Słaniewska, prezydent Świdnicy.

Tuż potem na boiska wybiegli młodzi piłkarze i piłkarki. W tym roku turniej odbywa się aż na ośmiu boiskach i aż sześciu kategoriach wiekowych. Po raz pierwszy jest turniej z udziałem dziewcząt.

W kategorii U 9 znakomicie wystartowali piłkarze Polonii-Stali Świdnica, którzy trzy pierwsze mecze zakończyli z bilansem bramkowym 42:0. Komplet trzech wygranych mają też na koncie Chojnik Jelenia Góra i Football Academy II Leszno.

W kategorii U 10 na razie nie nie pojawili się jeszcze zdecydowani faworyci. Po pierwszym dniu najlepszy bilans mają Dąbroczanka Pępowo, GKS I Bełchatów, TJ Sokol Olsany z Czech i FA Leszno. Wszystkie te drużyny wygrały komplet dwóch spotkań.

W fazie grupowej kategorii U 11 z chłopcami grają dziewczęta z kategorii U 13. Po dwie wygrane zapisały na swoje konta ekipy Polonii-Stali Świdnica, FC Kaliningrad z Rosji, Piasta Nowa Ruda, FA II Leszno i Akademii Sportu Milicz.

W kategorii U12 najlepiej wystartowały: Notecianka Pakość, Stal Rzeszów, Polonia-Stal Świdnica, Hamowniki Moskwa z Rosji i Stal I Rzeszów. Wszystkie te drużyny wygrały dwa pierwsze swoje mecze.

Wreszcie w najstarszej kategorii U 14 już trzy wygrane na koncie ma ukraiński Lsduszor Lwów.

Pierwszymi zwycięzcami konkursów technicznych wzorowanych na programie Turbo Kozak stacji Canal+ zostali Kacper Kaczmarek z Dąbroczanki Pępowo w kategorii U 9 oraz Michał Kaliszczak z MKS-u Oława w kategorii U 10. Nagrody w tych zawodach funduje Galeria Świdnicka, gdzie odbywają się również towarzyszące Silesian Cup małe turnieje dla najmłodszych piłkarzy.

https://www.youtube.com/watch?v=T7yol_s-NX8

Czwartek będzie drugim dniem zmagań grupowych.

Szczegółowy program, terminarze, galerie zdjęć i wiele innych przydatnych informacji można znaleźć na oficjalnej stronie turnieju www.silesiancup.pl

 

Program Silesian Cup 2015

 

Czwartek 6.08

9.00-17.30 – Rozgrywki grupowe/faza pucharowa

 

Piątek 7.08

9.00-17.30 – Rozgrywki grupowe/faza pucharowa

 

Sobota 8.08

9.00-16.30 – Półfinały i finały

17.00 – Ceremonia wręczenia nagród i zakończenia

{gallery}galerie/00silesian1{/gallery}

{fcomment}

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *