Gra o Lubachowie

Już niebawem w gminie Świdnica powstaną dwa nowe questy, o Lubachowie i Grodziszczu. Quest to edukacyjna gra terenowa, która łączy w sobie elementy zabawy i nauki, poszukiwań skarbu i radości odkrywania. 

Podczas narady w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Lubachowie mieszkańcy długo dyskutowali nad tematyką gry i trasą jej przebiegu przez miejscowość, tak by pokazać najciekawsze zakątki Lubachowa. Nie obyło się bez wizji terenowej, która zakończyła się na zaporze wodnej w Lubachowie. Jeszcze w październiku gra będzie dostępna dla turystów korzystających z usług Schroniska Młodzieżowego jak i zainteresowanych questowiczów i mieszkańców regionu. Nowe questy powstaną dzięki realizacji projektu pn. “QUESTING-Odkrywamy tajemnice naszego region”, współfinansowanego przez Zarząd Powiatu Świdnickiego. Na ten cel Stowarzyszenie Sztafeta Pokoleń z Grodziszcza pozyskało dotację w wysokości 2500 zł.  Całkowita wartość projektu wyniesie 4780 zł.

Questy – Wyprawy Odkrywców są doskonałym sposobem na promocję regionu, a jedną z ich zalet jest fakt, że można z nich korzystać przy użyciu interaktywnej aplikacji mobilnej na smartfony i tablety. Na portalu www.questy.com.pl jest już  blisko 200 sprawdzonych i działających questów.

(opr)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *