Gotowi na ligę!

Forma piłkarzy Dabro Bau Polonii Świdnica w okresie przygotowawczym napawa optymizmem przed rozpoczynającym się 11 sierpnia nowym sezonem w IV lidze. W minionym tygodniu Biało-Zieloni rozegrali dwie gry kontrolne. Obie zdecydowanie wygrali i co jeszcze ważniejsze w obu zaprezentowali się z bardzo dobrej strony.

Bielawianka Bielawa – Polonia Stal Świdnica 1:3 (0:1)

Bramki dla Polonii-Stali: Szuba, Baumgartner, Roman

Polonia Stal: B. Kot – Kozaczenko, Ł. Kot, Salamon, Florian, Białas, Jagieła, Sowa, Szuba, Traczykowski, Baumgarten, Szczygieł, Roman oraz 5 zawodników testowanych.

Dabro-Bau Polonia Stal Świdnica – Stal Chocianów 11:1 (5:0)

Bramki dla Polonii-Stali: Szuba (2), Brzeziński (2), zawodnik testowany z Brazylii (2), Traczykowski, Szczygieł, Roman, Sowa i Myrta.

Dabro-Bau Polonia Stal: B. Kot – Sowa, Salamon, Kozaczenko, Jagieła, Białasik, Szuba, Baumgarten, Traczykowski, Szczygieł, Ł. Kot, Białas, Roman, Kucharski, Myrta, Brzeziński, Florian oraz 3 zawodników testowanych

W środę, 1 sierpnia podopieczni Rafała Markowskiego wygrali w Bielawie z rywalem ze swojej grupy, Bielawianką 3:1, natomiast w sobotę w Strzegomiu zdemolowali 11:1 Stal Chocianów. Stal to piąta drużyna poprzedniego sezonu w grupie zachodniej IV ligi.

W pojedynku z Bielawianką świdniczanie posiadali inicjatywę przez całe spotkanie i zasłużenie zwyciężyli. Ciekawostką jest fakt, że jedną z bramek zdobył Brazylijczyk z włoskim paszportem Pauli Baumgartner. Zawodnik ten przeniósł się do Polonii-Stali właśnie z Bielawianki. To prawdopodobnie nie jedyny nowy nabytek świdnickiej drużyny. Dołączyli także młodzieżowiec Filip Brzeziński z Górnika Wałbrzych oraz 20-letni Sebastian Białasik, który w przeszłości występował między innymi w Stali Mielec czy Karpatach Krosno. Wciąż są testowani kolejni gracze – w tym Brazylijczycy. Dodajmy, że po stronie strat są: Szymon Tragarz (Górnik Wałbrzych) i Bartłomiej Skowroński.

O sobotnim pojedynku ze Stalą Chocianów najlepiej świadczy wynik. Biało-Zieloni nie mieli najmniejszych problemów z rywalem, a ostre strzelanie zakończyło się aż na jedenastu bramkach!

Przypomnijmy, że we wcześniejszych grach kontrolnych Polonia-Stal pokonała 6:1 Pogoń Pieszyce oraz uległa 1:4 brazylijskiej szkółce piłkarskiej FD Managments.

Rozgrywki w IV lidze rozpoczną się 11 i 12 sierpnia. Na inaugurację Polonia-Stal zagra z Piastem Nowa Ruda.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *