Gospodarne wsie w gminie Świdnica

W 2015 roku blisko 100 wsi walczyło o tytuł Gospodarna Wieś na Dolnym Śląsku. W gronie laureatów znalazły się aż 2 sołectwa z gminy Świdnica: Boleścin i Grodziszcze.

gospodarna_wies

Główna nagroda w postaci vouchera na 2000 zł przypadła w udziale sołectwu Morzęcin Mały w gminie Oborniki Śląskie (9472 głosy). Natomiast finalistą i laureatem drugiego miejsca został Boleścin w gminie Świdnica, z nagrodą 1000 zł dla swojej wsi (8893 głosy). Trzecie miejsce z liczbą głosów 7923 zdobyło sołectwo Grodziszcze.

Serdecznie dziękujemy mieszkańcom naszych miejscowości i tym wszystkim, którzy oddali na nas głos. Otrzymane środki w pierwszej kolejności zostaną przeznaczone m.in. na farby, którymi pomalujemy w czynie społecznym przystanki autobusowe, pomieszczenia na świetlicach – podkreślają przedstawiciele rady sołeckiej i organizacji społecznych z Boleścina i z Grodziszcza.

Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy jednocześnie do aktywności oraz udziału w kolejnej edycji plebiscytu „Gospodarna Wieś 2016”.

Ubiegłoroczny konkurs został zorganizowany przez Gazetę Wrocławską we współpracy ze Stowarzyszeniem Aktywność Kobiet. Patronem akcji była wiceminister gospodarki Ilona Antoniszyn-Klik.

Źródło UG Świdnica

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *