Gminni ósmoklasiści ze świetnymi wynikami

Znamy już oficjalne wyniki egzaminów ósmoklasistów w kraju i w poszczególnych gminach. Uczniowie, nauczyciele a przede wszystkim rodzice mogą mieć powody do dumy. Średnia wyników w gminie Świdnica była wyższa aniżeli wyniki w powiecie, na Dolnym Śląsku czy w Polsce.

Ósmoklasiści z gminy Świdnica świetnie poradzili sobie z egzaminem z języka polskiego, zdobywając 61,93%, przewyższając wynik krajowy o 1,9 punktów i powiatowy o 4,93  punkty. Najlepiej z języka polskiego z wynikiem 80% wypadli uczniowie Szkoły Podstawowej w Mokrzeszowie. Średnia z egzaminu z matematyki dla gminy Świdnica to 49,03%. To o 2,03 punkty więcej niż  średnia krajowa i 4,03 więcej  niż średnia powiatu.  Najlepszym wynikiem może pochwalić się Szkoła Podstawowa w Bystrzycy Górnej na poziomie 59,2%,. Nasi ósmoklasiści bardzo dobrze poradzili sobie na egzaminie z języka angielskiego. Tu prym wiedzie Szkoła Podstawowa w Mokrzeszowie  z wynikiem 82%, o  16 punktów przewyższając wynik krajowy.

Poniżej przedstawiamy średnie wyniki dla szkół, gminy Świdnica, powiatu świdnickiego, województwa i w skali kraju, przypominając również wyniki z 2019 i 2020 roku. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *