Gmina Świdnica ma więcej mieszkańców

Początek nowego roku to czas podsumowań. Zgodnie z danymi, przekazanymi przez biuro meldunkowe, Urząd Gminy Świdnica przygotował garść ciekawostek, na temat zmian w liczbie ludności zamieszkującej naszą gminę. 

Liczba mieszkańców zameldowanych na stałe, względem roku poprzedniego, w roku 2020 wzrosła o 91. (w 2019 r. – 16 864 mieszkańców, w 2020 r. – 16 955 mieszkańców).

Wśród w/w 16 955 osób zameldowanych w gminie Świdnica jest 8 620 kobiet (o 72 więcej niż w roku poprzednim), oraz 8 335 mężczyzn (o 19 więcej niż w roku poprzednim).  

Miejscowością, którą w 2020 roku najczęściej wybierano na miejsce swojego stałego zamieszkania, jest Pszenno (tutaj przybyło aż 93 mieszkańców). Druga najchętniej zamieszkała miejscowość to Witoszów Dolny (o 51 więcej mieszkańców). Na trzecim miejscu znajdują się Burkatów i Słotwina (w obu miejscowościach o 17 mieszkańców więcej). Największą migrację ludności odnotowano natomiast w Grodziszczu i Niegoszowie (w obu miejscowościach o 21 osób mniej).  

W minionym, 2020 roku, na świat przyszło 149 nowych mieszkańców gminy Świdnica. Największą liczbą noworodków poszczycić się może Pszenno (23 dzieci). Drugie miejsce na „podium” zajmuje Mokrzeszów (10 dzieci), a trzecie Bystrzyca Górna, Jakubów i Witoszów Dolny (w każdej z miejscowości  9 dzieci).

Imionami, które były najczęściej nadawanymi niemowlakom w 202 roku, są wśród dziewcząt Zuzanna, Zofia, Hanna; wśród chłopców Szymon, Jan, Antoni. Również często występującymi imionami są Lena, Julia, Maja, Alicja, Laura, Maria, Antonina oraz Filip, Aleksander, Kacper, Franciszek, Mikołaj, Leon i Jakub.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *